DJ Omlet: Кожен мій омлет лишає позитивний відбиток у людській свідомості

DJ Omlet грає електронну музику, одночасно смажить веганський омлет та роздає його слухачам

Наталія Литвинова

DJ із багаторічним досвідом Ілля Фролов (Omlet) одного разу вирішив, що якщо поєднати два творчих напрямки – музику та кулінарію, то вийде щось дуже особливе, таке, що обов’язково сподобається людям. Музикант спробував і не помилився. Тим паче, омлети на його вуличних перформансах роздають безкоштовно. Про рецепт свого особливого омлету, локації для омлетних тусовок та про те, як івент-індустрія переживає карантин, DJ Omlet розповів Depo.ua

"Cамовираження і  дарування – це мої принципи"

- Ілля, як виникла ідея робити перформанс на вулиці та роздавати людям безкоштовний омлет?

- Ідея виникла у 2019 році. Вона базується на моїх ключових надихаючих факторах – це музика, яку я сильно люблю, та ідея ком’юніті Burning man (Американський фестиваль незалежного мистецтва – Ред.). На третій регіональній події від спільноти цього фестивалю в Україні, яка називалсь Precompression, я вирішив, що треба зробити якийсь добрий жест і самовиразитись як DJ, який зранку смажить людям омлети і грає прикольну музику. У концепції Burning man є 10 принципів і 2 з них проявляються у DJ Omlet – це самовираження і  дарування. Кожен омлет, який вручається людині, лишає позитивний відбиток у її свідомості. Добро можна робити у будь-який час, незалежно від того, що відбувається в країні.

- Чому саме омлет, а не яєчня чи інша страва?

- Я обожнюю омлети. Це моя улюблена страва. Колись я в одному готелі побачив, як кухар готує омлет, а люди, за бажанням, кажуть, що туди покласти. Тоді мене це вразило. Тож, я готую свої коронні омлети слухачам. Яєчню я також люблю, але якщо обирати між яєчнею та омлетом, то я виберу омлет.

- З чого складається твій веганський омлет?

- Вже півроку, як я відмовився від яєць та м’яса. Я не веган, а вегетаріанець. Мені подобаються сири і скоріше, від них я не зможу відмовитись. Спочатку на перформансах я робив омлети з яєць, але зрозумів, що це не дуже правильно, адже сам я не вживаю яйця. Тому я почав шукати рецепт, який би мене влаштував. І я знайшов рецепт омлету без яєць, це веганський омлет.

Рецепт веганського омлету від DJ Omlet

Нутове борошно змішується з водою. Далі туди додаються спеції,  наприклад, італійські трави. Все добре перемішується. Далі ця консистенція наливається на пательню і потім змішується з необхідними інгредієнтами, які може обирати людина на власний смак. Фішка омлету – чорна вулканічна кам’яна сіль. Вона насичена різними мінералами, сірководнем, тож смак виходить прямісінько як в яєчні. Отакий рецепт, по суті, і є: простий і дуже смачний.

Фото: Ксенія Гончарова

"Я залишусь Омлетом. А рецептуру, може, і зміню"

- Яку кількість омлетів вдається приготувати за один перформанс і чи всім людям дістається?

- Спочатку було 30 омлетів, зараз біля 40. Наступного разу хочу приготувати 50 штук. За 2 години перформансу, в середньому, 40 порцій виходить. Якимось магічним чином під кінець перформансу нагодовані всі люди.

- Як обираєш локації для виступів? 

- Коли я думав про свій перший перформанс, то одразу згадав про Золоті Ворота. Ми з моєю дівчиною виїхали туди і знайшли чудовий сквер неподалік скульптури Їжак в тумані. Там є стіл, який підходить під перформанс. Ця місцина і стала нашою локацією. Був перформанс і на Контрактовій площі, але організувати його було набагато складніше. На площі немає стола, тож, мені допомагали друзі: позичили стенд із підсвіткою, допомагали перевозити. Ми розмістились по центру Контрактової площі. Це було епічно. Під час вибору локації, треба орієнтуватись на потік людей, але водночас, це не має бути "проходняк", як, наприклад, біля метро "Хрещатик". Буде круто, якщо читачі сайту Depo.ua зможуть запропонувати якісь свої локації. Також виступ DJ Omlet дуже сильно залежить від погоди. Нам потрібне накриття.

Фото: Facebook DJ Omlet

- Що ще крім омлету любиш готувати? Думаєш міняти страву у майбутньому для перформансів?

- Мені подобається готувати пасту, різотто. Люблю експерементувати. Відкрив нещодавно для себе гарбуз із сиром фета. Можливо, в майбутньому я зміню рецептуру омлету. Можна робити їх на гречаному борошні, на вівсяному. Але міняти страву не збираюсь. Я залишусь омлетом.

"Івент-індустрія під час карантину змушена виживати"

- Ти засновник діджейської школи, займався проектом на Soul Camp на Burning Man в Україні, влаштовував вечірки. Чи складно бути DJ в цей час, в епоху коронавірусу?

- Складно. На Хелловін, наприклад, нам довелось скасувати нашу подію: велика кількість знайомих і друзів захворіли. Проекти поки на паузі. Якщо говорити про загальну індустрію івентів, то для неї час дуже нестабільний . Наша івент-індустрія зараз виживає. Ми для себе визначили, що поки не будемо проводити події. Але круто, що люди починають адаптовуватися під нові часи: засновують свої школи, починають ділитись знаннями. Зараз час навчати, ділитись, думати про розвиток online-подій. Можливо, така ситуація навіть краще вплине на розвиток культури в Україні.

- Чи плануєш розвиватись у нових музичних напрямках?

- Вже 11 років як я організатор подій та DJ. Музичні напрямки постійно змінюються. Я йду в ногу з часом, з новими тенденціями, якими я надихаюсь на Burning man, в тому самому Берліні і я несу це слухачам в Україні. Я пишу потроху музику, тож, є куди рости.

- Музика – це свого роду медитація. Кулінарія також. Ти одночасно поєднуєш два види медитації. Чи були випадки, коли ти завис на музиці, а в цей час підгорів омлет?

- Я згоден з тим, що процес приготування їжі – це медитація. Музика також. Кращий відгук про DJ – це коли до нього підходять і кажуть, що 2 години минули, як 5 хвилин. Люди проживають за час перформансу свій особливий досвід. Так, у мене було пару моментів, коли я підзавис на музиці і трохи забув про омлет, але зараз знайшов баланс. Вже викристалізовується ідеальний омлет та ідеал музичного супроводу.

- Відомо, що перформансами з омлетом ти збираєш донейшн (система оплати послуг, коли сума залежить від тих коштів, які здатна сплатити людина – Ред.) Тобі відбиваються затрати на дійство, яке ти влаштовуєш?

- Донейшн перекриває біля 70% витрат і це мене дуже тішить. Я сподіваюсь, що скоро це буде 100% і, можливо, щось буде іти в плюс. У такому разі я зможу витрачати ці гроші на нові фішки для DJ Omlet. Наприклад, потрібен блендер, аби якісно змішувати тісто. Чим більшим буде донейшн, тим розвиненішим буде проект.

- Під час останнього твого виступу у Києві втрутились поліцейські. В чому була проблема?

Минулого разу ми виходили у прямий ефір на телебаченні, тож, почали грати в 10.00 ранку. Одна людина посварила нас через гучну музику, мовляв, в такий час ще сплять. Тож, до 11.00 я гучно не грав. Але все-таки я перейшов на більшу гучність і хтось з містян викликав поліцію. Я дуже чемно поговорив з правоохоронцями, запропонував їм омлет. В цілому ми владнали ситуацію: знову зробили музику тихіше.

- Які в тебе музичні та кулінарні плани?

- Зараз хочеться навчати. Моя школа Frolov Dj School існує вже рік. Я дуже тішусь, коли бачу хороші результати своїх учнів. Планую розвивати школу. Кулінарна справа для мене дуже проста, я роблю її від серця. Також я хочу, аби DJ Omlet залишився вуличним проектом. Я буду радий, якщо мої перформанси будуть надихати людей робити добрі справи.

- Чи були пропозиції після сетів з омлетами грати десь у лаунжбарі та смажити омлет?

Були такі пропозиції, але це має бути саме вуличний проект. У нас є круті пропозиції від деяких хабів щодо можливості стати на вулиці поруч з ними. Це круто, якщо нас будуть підтримувати. Головне – зберігати свої принципи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ