ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

До кінця грудня будівлю Гостиного двору законсервують (ДОКУМЕНТ)

Будівлю Гостинного двору, яка перебуває в оренді в "Укрреставрації", повинні законсервувати до кінця місяця
Depo.
16 грудня 2015 10:42
ФОТО: depo.ua
До кінця грудня будівлю Гостиного двору законсервують (ДОКУМЕНТ)
До кінця грудня будівлю Гостиного двору законсервують (ДОКУМЕНТ)

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Лівий берег

Так, це випливає з відповіді мера Києва Віталія Кличка на депутатський запит Ігоря Луценка.

До кінця грудня будівлю Гостиного двору законсервують  - фото 1
Як наголошено в документі, директор "Укрреставрації" Ігор Клочко на засіданні робочої групи зі збереження культурної спадщини Києва повідомив, що науково-проектна документація на консервацію будівлі Гостинного двору допрацьовується і в стислі терміни буде надана Департаменту культури КМДА. Коли саме відбулося засідання робочої групи, не вказано.

При цьому у відповіді Кличка вказано, що першорядні роботи з консервації Гостинного двору "Укрреставрація" повинна виконати до кінця грудня.

Нагадаємо, на відновлення Гостиного двору в Києві потрібно $20 мільйонів.

Гостиному двору у Києві повернули статус пам'ятки архітектури національного значення (ДОКУМЕНТ).

Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році.

Постановою Кабінету міністрів №1380 від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам'яток архітектури. 20 вересня 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостинним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостиному дворі акцію протесу.

3 серпня 2012 року президент Віктор Янукович виключив Гостиний двір з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. Тривалий час на території Гостинного двору діяла "Гостинна республіка" – культурний проект, організований захисниками пам'ятки. Однак вранці 18 лютого 2013 громадських активістів витіснили з Гостинного двору.

2 березня 2013 року кияни організували мітинг-концерт на захист Гостинного двору.
Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостиний двір буде повернуто у власність міста.

24 червня Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі.

4 липня 2014 року Київрада розірвала договір оренди з ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" від 16 жовтня 2012 року.

За рішенням суду земельна ділянка під Гостинним двором була повернута місту, а будівлі в кінці 2014 року був присуджений охоронний статус – пам'ятка архітектури місцевого значення.

У робочій групі Київради щодо Гостиного двору, куди входили чиновники і захисники пам’ятки, прийшли до рішення про необхідність консервації об'єкта і подальшого відновлення будівлі, а не реконструкції.

На консервацію будівлі було потрібно 3 мільйони гривень. Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року.

Також можна подивитися ВІДЕО Гостиного двору з висоти пташиного польоту.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ