До весни залишилося 11 днів: Як у Чорнобилі квітнуть ніжні підсніжники

У Чорнобильській зоні вже розквітли підсніжники

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на сторінку "Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник" у Facebook.

"Їх багато – ніжних, але стійких провісників весни, які тягнуться до сонця з першим пробудженням природи (навіть коли вона помилково просинається взимку). Їм не страшні ні раптовий сніг, ні морози чи інші примхи погоди. Чого, правда, не можна сказати про людей, які зривають первоцвіти для власного задоволення", – йдеться в повідомленні.

Довідка. Підсніжник білосніжний (Galanthus nivalis) - перша і найніжніша наша квіточка, переклад латинської назви - "молочна квітка снігова". Цей вид поширений в Україні в Карпатах, лісостепу та зрідка на Поліссі, але стає дедалі рідкіснішим, тому занесений до Червоної книги України (2008).

Природні місцезнаходженя цього виду в нашому Заповіднику невідомі, він досить часто висаджувався як декоративна рослина на садибах і зберігся до цього часу. Зазвичай він розцвітає в середині березня, пробиваючи сніг, не боїться морозів. Цього року, через найтеплішу зиму за 100 років, зацвів у Чорнобилі на початку лютого.

Додамо, що лютневі ночі в Києві б’ють температурні рекорди.  Понеділок в Києві нагадував кінець березня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ