ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рух за реформи: До влади у Києві рветься колишній спонсор Тігіпка

Лідер громадської організації "Рух за реформи" Сергій Думчев на останніх виборах у Верховну Раду йшов у списку політичної партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна"
Depo.
3 липня 2015 21:18
ФОТО: depo.ua
Рух за реформи: До влади у Києві рветься колишній спонсор Тігіпка
Рух за реформи: До влади у Києві рветься колишній спонсор Тігіпка

Кілька місяців тому увесь Київ був завішаний білбордами з яких нещадно критикувалася столична влада. На фоні гучних заяв у нижньому кутку цих рекламних щитів було написано "Рух за реформи".

Мер Кличко навіть почав боротися з такою рекламою, знімаючи її. Втім, далі почався тролінг столичної влади і на білбордах під егідою все того ж "Руху за реформи" з`явилися зображення з написом "Добре. Поки мовчимо".

Крім того, "рухівці" почали роздавати свою безкоштовну газету "Київський носоріг" в якій також критикують мера Києва. До останнього часу у відкритому доступі не було інформації стосовно лідерів цієї громадської організації.

Втім, днями кияни помітили нові "витвори мистецтва" на рекламних щитах від "Руху за реформи". Майже усі райони Києва заполонили білборди цієї організації з обличчям такого собі Сергія Думчева, який і виявився головним у цій організації.

На різних сайтах з`являються інтерв`ю з цим паном, в яких він вказує, що створив громадську ініціативу з вищевказаною назвою.

На сторінці у "Фейсбуці" Сергія Думчева вказано, що він є головою наглядової ради банку "Преміум". Втім, на сайті фінустанови його прізвище взагалі не згадується і його немає у графі "Керівництво банку".

Сам Думчев інколи постить критичні відгуки про столичну владу і дає поради як зробити Київ кращим.

Виявилося, крім банківської діяльності політик ще зовсім нещодавно був соратником колишнього регіонала Сергія Тігіпка. Після закінчення Революції гідності Тігіпко вирішив відродити свою партію "Сильна Україна", щоб самостійно балотуватися зі своєю політсилою у Верховну Раду на виборах, що відбулися восени 2014 року.

За даними видання "Лівий берег", саме на минулих парламентських виборах 20-им номером у списку тігіпківської "Сильної України" був Сергій Думчев. Тоді журналісти писали, що цей бізнесмен є найзагадковішим членом партії Тігіпка і про нього лише відомо, що він володіє банком "Преміум". Деякі експерти припускали, що Думчев міг бути одним з фінансових донорів партії, яка, нагадаємо, до парламенту не потрапила, незважаючи на масштабну передвиборчу кампанію. "Лівий берег" також писав, що Думчев контролював такий собі банк "Класік". За даними видання, ці два банки начебто виконували роль "конвертів" за часів Януковича.

Рух за реформи: До влади у Києві рветься колишній спонсор Тігіпка - фото 1

Цікаво, що колишній Генпрокурор Віталій Ярема, а восени минулого року кандидат у народні депутати, казав, що Сергій Думчев є його знайомим.

Хоча "Лівий берег" стверджував, що за його джерелами, Думчев і Ярема - куми.
Слід додати, що "Рух за реформи" поступово втирається у довіру киян, щоб потрапити до влади Києва. Чекаємо на нові "білі плями" у біографії лідерів цього руху. 

Нагадаємо, depo.ua раніше повідомляв, що головними організаторами цього проекту є донецькі "младоолігархи" з Блоку Петра Порошенка - Максим Єфімов та Олег Недава. Варто зазначити, що Недаву - мажоритарника, який пройшов по округу №53 у фактично окупованому Єнакієвому, напряму пов'язують з одіозним Юрієм Іванющенком, в народі більш відомим як Юра Єнакієвський. Щодо Єфімова стежечка тягнеться до інших "видатних" діячів донецького розливу Андрія та Сергія Клюєвих. На їхньму підприємстві - "Енергомашспецсталь" Єфімов близько восьми років був директором. Тепер і Іванющенко, і Клюєви, які напряму випали з гри, вочевидь, використовують серйозні ресурси для того, щоб спробувати набрати завітні 5% для проходження в Київраду. А там є й певні шанси зачепитися за владу в столиці.

Більше новин про життя Києва читайте на Київ.depo.ua.