ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дзвіниця Софії Київської може обвалитися: Нахил вже становить 12 см (ОНОВЛЕНО)

Дзвіниця Софії Київської щорічно хилиться на кілька міліметрів
Depo.
24 грудня 2015 10:01
ФОТО: depo.ua
Дзвіниця Софії Київської може обвалитися: Нахил вже становить 12 см (ОНОВЛЕНО)
Дзвіниця Софії Київської може обвалитися: Нахил вже становить 12 см (ОНОВЛЕНО)

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Сегодня.

Так, за словами архітекторів, за останні 15 років нахил вже становить 12,5 см з південної сторони і 11,5 см - з західної.

"Дзвіниця найближчим часом не впаде, але поступово може руйнуватися. Як тільки з'являється така проблема, її терміново потрібно вирішувати, адже причина появи крену може бути найнепередбачуваніша", - пояснює ситуацію архітектор Андрій Миргородський.

За словами фахівців, причина утворення кренів - підняття ґрунтових вод. Через це восени утворився провал підземного ходу шириною 3 метри. Аварії вдалося уникнути, але вже зараз поруч утворюється нова просадка грунту.

Водночас заступник директора з наукової роботи В’ячеслав Корнієнко запевнив "Українську правду. Київ", що оцей нахил не загрожує дзвіниці.

"Дзвіниця не впаде. Вона не нахились ось зараз. Цей нахил спостерігається давно. Можливо, вона була нахилена ще в момент будівництва, адже коли її будували, то стіни не були зв’язні між собою. Або в момент перебудови дзвіниці з’явився цей крен. Але загрози її цілісності наразі немає", - сказав він.

Корнієнко також наголосив, що інженерно-вишукувальні роботи, які проводяться зараз, були заплановані давно.

"Це робота планова. На неї були закладені кошти. Зараз ми проводимо дослідження, щоб подивитися якість ґрунтів", - сказав заступник директора з наукової роботи.

Нагадаємо, ще влітку ЮНЕСКО вимагало знизити поверховість висоток у буферній зоні Софії Київської та Києво-Печерської лаври, демонтувавши незаконні поверхи. "Згідно з пунктом 5 даного документа (резолюції - ред.), Україну просять "зменшити висоту невідповідних та дисонуючих будинків в буферній зоні об'єкта та, які загрожують та/або мають негативний вплив на визначену універсальну цінність об'єкта, шляхом знесення вже побудованих поверхів до рівня сусідніх історичних будівель відповідно до попередніх рішень", - розповіла гендиректор "Софії Київської" Неля Куковальська.

У листопаді забудовник наближав Софію Київську до виключення з ЮНЕСКО. Кличко мовчав.

Довідка. Дзвіниця Софійського собору є пам'яткою української архітектури в стилі козацького бароко, занесена до переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Вона була збудована в 1699-1706 роках коштом гетьмана Івана Мазепи. Дзвіницю двічі перебудовували – у 1744-1748 роках та у 1851-1852 роках. Висота дзвіниці становить 76 метрів.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ