Сироватки вкрай мало: У Києві підтверджено випадки захворювання на дифтерію

У Києві лабораторно підтверджено два випадки захворювання на дифтерію: у 9-річного хлопчика та чоловіка, якому близько 30-ти років

Сироватки вкрай мало: У Києві підтвердже…

Про це УНІАН повідомила керівник прес-служби Департаменту охорони здоров'я Київської міськдержадміністрації Наталія Вишневська, інформує Depo.Київ

"Захворілих двоє, в обох нетоксигенні штами", - сказала вона, додавши, що наразі хворі почувають себе добре.

За її словами, і хлопчик, про якого вже раніше повідомлялось, і чоловік не потребували введення протидифтерійної сироватки, їх лікують антибіотиками.

За інформацією Вишневської, чоловік 23 жовтня звернувся до лікаря поліклініки через погане самопочуття, в нього тоді ж було взято мазок на наявність бактерій дифтерії і вчора надійшли позитивні результати аналізу. Чоловік відразу був госпіталізований до Олександрівської лікарні. "Його життя у безпеці, він не потребує введення сироватки, але він є носієм бактерії. Тому поки не пролікують антибіотиками, має перебувати у лікарні", - зауважила Вишневська.

У 35-річної жінки, яка також була госпіталізована в Олександрівську лікарню, за даними Вишневської, лабораторно дифтерію не підтверджено. Результат аналізу отримано 29 жовтня вдень. "У жінки лабораторним дослідженням дифтерія не підтверджена. Це була ангіна з клінічними проявами дифтерії", - сказала Вишневська.

"Лікарі діяли за протоколом. Як відомо, дифтерія висівається деякий час і якби в жінки виявилась дифтерія, то вона без введення сироватки просто не вижила б. Зараз вона почувається добре, з реанімації її перевели. Її стан покращився. Тут за протоколом ввели сироватку, бо клінічно це була дифтерія і лікували її клініку", - прокоментувала керівник прес-служби департаменту. 

За її даними, наразі в Києві залишаються в запасі 5 ампул протидифтерійної сироватки з восьми, що отримала столиця як гуманітарну допомогу. Також вона нагадала, що закупівлею сироватки займається МОЗ. 

Нагадаємо, 28 жовтня стало відомо, що жінку 1986 року народження з підозрою на дифтерію госпіталізували в Олександрівську лікарню. На пацієнтку використали всі наявні в столиці дози спеціальної сироватки. На кількамільйонне місто не залишилося жодної дози сироватки. "Її ввели протидифтерійний імуноглобулін, який збирали у всіх лікарнях", - сказала радниця міністра охорони здоров’я Ольга Голубовська. 

29 жовтня стало відомо, що в столичну лікарню госпіталізували чоловіка.

Раніше у Києві також був підтверджений випадок дифтерії у дев'ятирічного хлопчика. Дитина була не щеплена від хвороби через відмову батьків. Отже дифтерія атакує Київ: На Позняках учнів ліцею відправили на карантин. 

Киянам порадили, де можна вакцинуватись від дифтерії.

Нетоксигенний штам дифтерії у Києві виявили тільки у двох випадках серед приблизно 12 500 пацієнтів, які здавали відповідні аналізи.

Довідка. Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та призводить до запалення переважно слизових оболонок носогорла, загальної інтоксикації й ураження серцево-судинної та нервової систем. Щодо дифтерії імунітет зберігається лише на 10 років, тому лікарі радять робити ревакцинацію – повторне введення вакцини кожні 10 років.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme