Еколог розповів, чи безпечно пити воду з-під крана в Києві

"Київводоканал" закликав жителів столиці пити воду з-під крана, бо вона краща і корисніша за бутильовану. Екологи сумніваються, що вода в квартири киян доставляється якісно і безпечно, а також відповідає всім стандартам

Надія Собенко

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу АК "Київводоканал" та "Сьогодні".

В "Київводоканалі" заявили, що їхня вода проходить всі стадії очищення та знезараження, безпечна для вживання. Тут також уточнили, що 40% води у місті вже знезаражується без хлору, тому така вода ще якісніша, смачніша і не має сторонніх запахів.

В компанії заявили, що бутильована вода або та, що продається на розлив, і якою нині частіше користуються для приготування їжі, не очищується належним чином, а виробники не дотримуються необхідних стандартів її виготовлення та не мають відповідних дозвільних документів.

Окрім того, в "Київводоканалі" заявили, що вода з водопроводів, має природній склад мінералів, необхідний для організму людини, тоді як бутильована вода у багатьох випадках майже не містить природних солей кальцію і магнію. А це може призвести до низки захворювань.

Водночас еколог Олександр Соколенко має сумніви, що вода в квартири киян доставляється якісно і безпечно, а також відповідає всім стандартам. Одна з причин – стара водопровідна система.

"Я думаю, це неправда. Поясню чому. Якщо навіть вода, яка подається "Київводоканалом" з водозабірних станцій, а їх в місті дві – Дніпровська та Деснянська, відповідає гостами і нормам, то не факт, що вона в такій же якості приходить в квартири городян. У кранах ми отримуємо вже зовсім іншу воду. Міська водопровідна мережа – дуже стара, побудована переважно в радянські часи", – сказав він.

За словами еколога, металеві труби водопроводу окислюються, особливо якщо в них нема води після прориву – там відбуваються процеси корозії, старіння, іржі. Все це потрапляє в воду.

"І у мене великі сумніви, що споживачі на виході отримують ту воду, яку подають з водозабірних станцій столиці. Немає жодної гарантії, що вода в крані відповідатиме зазначеним показниками якості. Хіба що вибірково. Мені здається, що цей аргумент дуже сильно притягнутий за вуха", – сказав Соколенко.

Також еколог назвав неправдою заяву "Київводоканалу", що бутильована вода не має необхідних мінералів, на відміну від води з-під крана.

"Це просто, перепрошую, дурість і неправда. Вода, яка продається в торговельній мережі, має той же склад мінералізації, як і вода, що подається по трубах, або ж має ще більший склад мінералів. Наприклад, коли ми вживаємо столову лікувальну воду. Ми відчуємо, що там більше солі, і мінеральний склад її набагато багатший, ніж у води з-під крана. Пити багато такої води, до речі, не рекомендується. А дистильована вода – просто противна на смак, і тому вона не продається", – зазначив Соколенко.

Нагадаємо,  8 липня до головного офісу ПрАТ "АК "Київводоканал" прийшли з обшуками співробітники Державного бюро розслідувань.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ