UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Екологи б'ють на сполох: Цвітіння Дніпра загрожує киянам сплеском різних захворювань

Цвітіння Дніпра відбувається з року в рік, особливо в літній період. І останнім часом українці зауважують, що проблема не зникає, а в цілому ще більше поширюється по річці

Екологи б'ють на сполох: Цвітіння Д…

З цим згодні в Держспоживчслужбі міста Києва, де визнали, що проблема збільшення синьо-зелених водоростей в річці стала масштабною загрозою в останні п'ять років, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Обозреватель.

"Це спостерігається більш ніж п'ять років. Перш за все, це пов'язано з порушенням водообміну річки Дніпро з київським водосховищем, з масовим зростанням синьо-зелених водоростей", - сказав начальник Головного управління Держспоживчслужби в Києві Олег Рубан.

За його словами, протягом останніх двох тижнів відомство спостерігає забруднення річки синьо-зеленими водоростями, погіршення стану за мікробіологічними показниками, а саме вмісту кишкової палички в поверхневих водоймах, що є індикатором забруднення будь-якими умовними патогенними мікроорганізмами.

Ще однією причиною розвитку синьо-зелених водоростей, як пояснила фахівець з питань питної води екологічної організації Анна Цвєткова, є той факт, що Дніпро перетворився в каскад водосховищ, через що сповільнився потік і вода застоюється.

Синьо-зелені водорості перекривають кисень водним жителям, через що гине риба, яка з часом починає гнити і заражати воду. Але найгірше те, що синьо-зелені водорості виробляють небезпечні токсини, які впливають на нервову і дихальну системи і печінку, а це, само собою, не дуже добре для здоров'я людини.

"Водоканали і контролюючі органи дуже обмежені за вимірювальними показниками якості води, ніхто не вимірює токсини в синьо-зелених водоростях. А ця вода йде на питну, вона хлорується, і це посилює небезпеку. Купатися в такій воді небезпечно, сидіти біля такої води, коли йде розкладання, також досить ризиковано. Це може призвести до багатьох алергічних реакцій", - сказала Цвєткова.

За її словами, в Україні дуже погано досліджується вплив води на здоров'я людини. Не виключає фахівець і те, що сплеск онкологічних захворювань, який постійно звалюють на Чорнобиль, також виникає через жахливу ​​якість води.

Однак в чистоті і безпеці питної води запевнили в Держспоживслужбі міста Києва, пояснюючи, що під час цвітіння вода очищається більш ретельно.

Нагадаємо, що Київ захлинається в смітті: кожні п'ять хвилин на Дніпрі гине чайка.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme