Екологи: У Кличка шукають інвесторів на кримінальне порушення

Реконструкція 23 міських парків, про яку заявила столична влада, порушуватиме закон, оскільки низка з визначених парків мають статус природно-заповідного фонду

Про це йдеться в повідомленні Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина", передає depo.ua.

"КМДА заявляє про намір пошуку інвесторів на "оновлення" парків. Проте не всі парки у Києві мають однаковий статус. Частина озеленених територій загального користування є об'єктами природно-заповідного фонду", - заявила еколог ЕПЛ Катерина Норенко.

За її словами, серед 23 парків, передбачених під реконструкцію, статус природно-заповідного фонду мають 16: Хрещатий, Володимирська гірка, Маріїнський і Міський сад, Печерський ландшафтний парк, Парк імені Шевченка, Наводницький, Парк імені Рильського, Нивки, Сирецький, Парк імені Пушкіна, Березовий гай, Парк Партизанської слави, Юність, Перемога, Відрадний).

"Ще 4 парки плануються до заповідання (Солом'янський ландшафтний лісопарк, Пам'яті борців за свободу і незалежність України, Оболонь (Урочище Наталка) та Труханів острів), в тому числі Труханів острів зарезервований для заповідання рішенням Київради ще у 1994 році", - додала Норенко.

У свою чергу еколог Олексій Василюк зазначив, що кожен із заповідних парків має затверджене положення, в якому передбачено, що саме на його території можна робити, а що - ні.

"Утім, у повідомленнях КМДА йдеться про пошук проектів та інвесторів, а не про цінні природні території, які знаходяться під охороною держави. Не можна пропустити і те, що КМДА шукає саме інвесторів а не меценатів, тому будуватимуть в парках те, що приноситиме гроші", - пояснив активіст.

Він також нагадав, що 15 зі згаданих парків були зазначені в Програмі розвитку зеленої зони Києва як такі, в яких заплановано проведення ландшафтної реконструкції до 2010 року, на що було виділено 290,68 мільйона гривень.

"Якщо зараз знову необхідна реконструкція, постає питання, чи за призначенням були використані бюджетні кошти", - обурився Василюк.

У ЕПЛ наголосили, що більшість парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, які заплановані до реконструкції, мають загальнодержавне значення.

Це означає, що роботи в них можна проводити лише згідно з Проектом організації території, що затверджується в Міністерстві екології з метою охорони цінних природних комплексів території.

"Для забаганок інвестора жодної правки в Проект організації нацпарку міністр не вноситиме. Тим більше правки розробляються щонайменше протягом року за бюджетні кошти. Відтак будь-які перетворення в цьому парку, що можуть здійснюватись новоприйдешніми інвесторами стануть порушенням законодавства, що тягне на відповідальність згідно з ст. 252 Кримінального кодексу України", - переконані екологи.

Нагадаємо, у лютому Київська адміністрація заявила, що має намір облаштувати 23 міські парки. Зокрема, планується модернізувати освітлення, встановити відеоспостереження, обладнати парковки, впровадити Wi-Fi, встановити спортивні та дитмайданчики.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme