ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Експерт стверджує, що кияни переплатили за газ 500 млн грн

Норми споживання газу для приготування їжі, які діють для багатоквартирних будинків, завищені в два рази, і тільки в Києві за газ переплатили майже 500 млн грн
Depo.
18 квітня 2015 16:15
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр ЖКГ України у 2007-2010 роках Олексій Кучеренко, передає depo.ua з посиланням на "РІА Новини України".

"620 тис.ч сімей у Києві спожили 1,3 млн кубів газу за завищеними нормами споживання. «Ціна питання» - це 60-70 млн кубометрів або 500 млн грн. Таким чином списується газ або крадуться гроші киян", - сказав Кучеренко.

За його словами, офіційно встановлена норма витрати газу на конфорку в квартирі, не обладнаної лічильником, становить 6 кубометрів на місяць.

"У рамках акції «Тарифна мобілізація» ми подамо запит до Нацкомісії з регулювання енергетики і компослуг, щоб там пояснили, на якій підставі розраховувався цей тариф", - сказав Кучеренко.

Він зазначив, що ця норма споживання завищена в два рази.

"В Україні 8-9 млн населення, яке споживає газ за нормативами... За ним розподілені 1,5 млрд кубометрів газу, значить, 700-800 млн на рік крадені", - сказав Кучеренко.

Крім того, він підкреслив, що чинні норми опалення в Києві такі самі як у Якутії.

"Тариф на тепло "накачує" "Київенерго", а Київська міськадміністрація їм потурає. У нас норми споживання розраховуються, як в Якутії", - підкреслив експерт.

При цьому, за словами Кучеренка, за минулий сезон потрібно робити перерахунок витрат газу, так як Київ спожив на 15% менше заявленого обсягу, який формується восени.