UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Євросолідарність" у Київраді виступає проти передачі територій двох медзакладів під забудову

Фракція "Європейської Cолідарності" у Київраді наполягає на неприпустимості руйнування мережі медичних закладів столиці, доведення їх до занедбаного стану, аби згодом в непрозорий спосіб передати територію забудовникам

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
"Євросолідарність" у Київраді виступає п…
Фото: пресслужба ЄС

Про це під час засідання постійної комісії Київради з питань власності заявила лідерка "ЄС" у Києві, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко.

"Я звертаюся до колег з комісії з питань власності зняти обидва скандальні питання (про передачу територій двох медзакладів під забудову) з розгляду, створити спільну робочу групу, до складу якої мають увійти представники двох комісій, детально вивчити ці питання і лише після цього приймати рішення", – з такою вимогою виступила депутатка.

Вона наголосила, що питання, які мають відношення до охорони здоров’я, мають бути попередньо заслухані на профільній комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики. Як відомо, Київрада 23 лютого ухвалила рішення про реорганізацію протитуберкульозних і фтизіатричних медичних закладів.

Згідно з цим рішенням, у столиці буде створено єдиний протитуберкульозний заклад шляхом приєднання протитуберкульозних лікарень і диспансерів до КНП "Фтизіатрія".

При цьому, відповідно до положення частини третьої статті 49 Конституції України, існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена, а медична допомога має надаватися безоплатно.

Однак, за словами Порошенко, на засідання комісії з питань власності вже 25 лютого було винесені проекти рішень про передачу територій двох медичних установ під забудову.

Зокрема, йдеться про територію за адресою провулок Чеслава Бєлінського, 6, де знаходиться приміщення Київського протитуберкульозного диспансеру №3, яке місто намагається передати під забудову житлового комплексу. А будівлі Київської міської клінічної лікарні №14, яка була приєднана до Київської міської клінічної лікарні №18, – знести і побудувати там приватний медичний центр.

"Коли ми приймали рішення про реорганізацію, Департамент охорони здоров’я запевняв, що мережа не буде скорочена, заклади функціонують, а лікарі отримують заробітні плати. А вже сьогодні ми спостерігаємо, як будівлі медичних закладів передаються під знесення та забудову", – зазначає Порошенко.

"Такі поспішні і невивірені підходи до урядування в Києві є неприпустимими, і "Європейська Солідарність" вимагатиме детального пояснення щодо даних управлінських рішень", – наголосила вона.

Депутати Київради підтримали ініціативу Марини Порошенко про створення спільної робочої групи для вивчення та опрацювання питань щодо можливої забудови територій медичних закладів столиці, яка складатиметься з членів постійної комісії Київради з питань власності та постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Також в робочу групу увійдуть спеціалісти з профільних департаментів Київської міської державної адміністрації.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme