ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Фестиваль "Країна мрій" може зашкодити експонатам музею "Пирогово"

У музеї "Пирогово" стурбовані проведенням фестивалю "Країна мрій"
Depo.
17 червня 2015 11:16
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на прес-службу музею.

Так, на думку музейних працівників, проведення 20-21 червня на території музею етно-фестивалю призведе до руйнування інфраструктури закладу і зашкодить старовинним експонатам.

"Усі заходи подібного фестивалю повинні проходити виключно в рекреаційній зоні - там, де ліс і поляни. А експозиційна зона, де розташовані будиночки, повинна бути закрита для проходу гостей фестивалю. Але цього досі не зроблено. Також незрозуміло, хто буде стежити за десятками тисяч відвідувачів, які приїдуть на фестиваль - щоб вони не кидали недопалки біля експонатів або не намагалися потрапити всередину старовинних будинків і млинів. На території Пирогово понад 300 дерев'яних експонатів, всі вони легкозаймисті", - кажуть працівники музею.

Співробітники стверджують, що генеральний директор Юрій Бойко приховує умови договору про співпрацю з фестивалем і називає суму компенсації музею в розмірі 300 000 гривень. Проте за підрахунками персоналу, музей повинен отримати не менше 5 мільйонів.

У зв'язку з цим працівники музею просять президента Петра Порошенка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова розібратися з діями керівництва музею та взяти це питання під особистий контроль.

Довідка. Національний музей народної архітектури та побуту України є найбільшим скансеном (музеєм під відкритим небом) Європи і повним етнографічним зібранням України. Загальна площа музею - понад 131 га.

Нагадаємо, Міжнародний етно-фестиваль "Країна мрій" був заснований музикантом Олегом Скрипкою, цього року він проходить в 12-й раз.

Більше новин про життя столиці читайте на Київ.depo.ua.