Філіал Кирилівки: Як проходить пляжний сезон у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Усе в найкращих традиціях: гучна російська попса, шашлики, біляші, розливне пиво, квас, варена кукурудза, яка уже третій день лежить на сонці, занадто яскраві і ненадійні атракціони і, звісно ж, захмарні ціни

Катерина Ейхман

Літо припікає, але далеко не усі кияни мають змогу втекти з розпеченого міста на морські узбережжя, тож доводиться рятуватися "підручними" засобами – міськими пляжами. Цьогоріч до купального сезону у столиці підготували 14 пляжів "Молодіжний", "Венеція", "Передмістна Слобідка", "Золотий", "Дитячий", "Райдуга", "Тельбін", "Центральний", "Веселка", "Вербний", "Пуща-Водиця", "Чорторий", "Троєщина" та "Галерна". 

Найпопулярніший серед них, безумовно, пляж "Венеція", що на Гідропарку. А також пляж, якого немає в переліку від КМДА, але який розташований ледь не в центрі міста – пляж "Центральний" на Трухановому острові біля пішохідного посту. Журналістка Depo.Київ відвідала ці два пляжі, аби з'ясувати, наскільки вони придатні для відпочинку.

Центральний пляж

Жителі курортних міст щоліта в соцмережах скаржаться на туристів, які вважають, ніби усе місто – це пляж, і дозволяють собі ходити топлес або у самих лиш купальниках. Аби їм було не так прикро, ця доля не оминула і Київ. Щойно спускайшся від Арки Дружби народів до пішохідного мосту, як уже зустрічають такі відпочивальники. Ще більша їх концентрація – на самому мосту, про острів годі й говорити.

При вході на сам міст киян уже чекають торгівці, мабуть, аби створити атмосферу справжнього українського курорту.

Про те, що це – "Центральний" пляж, говорить дуже стара вивіска, до того ж обмальована. 

На цьому пляжі міською владою не рекомендовано купатися. По-перше, там низька якість води, по-друге, Дніпро, все-таки, судоходна річка, але кого б це зупиняло. Тим паче, жодної таблички "Купатися заборонено" помічено не було.

Розуміючи це, комунальники облаштували там навіть буйки, за які не можна запливати. Також ще, мабуть, з радянських часів там стоять роздягальні і душ.

Вишенька на торті – фонтанчик з питною водою. Де-факто він працює, але мало в кого виникне бажання з нього пити.

На цьому, здається, усі зручності для відпочивальників закінчуються. На острові немає жодного посту з рятувальниками. Також немає "грибків", під якими можна ховатися від сонця. Відвідувачі пляжу намагаються самотужки робити щось на кшталт навісів. 

Єдина тінь близько до пляжу – на плитах ледь не під мостом.

Зате не губляться кальянщики, які, скоріш за все, незаконно розмістили там свої парасолі, під якими можна сховатись від сонця, звісно що – лише купивши кальян. Не можна оминути увагою і те, що у них занадто голосно грає музика, а навряд чи усі відвідувачі пляжу прагнуть слухати русскій реп.

Усі ж інші просто смажаться на сонці.

Навіть якщо уявити, що кияни дійсно дослухаються до заборон і не купатимуться на цьому пляжі, Труханів острів – одне з найпопулярніших місць відпочинку, якому б не завадило трохи благоустрою. Той, що є зараз, обмежується новою навісом-перголою з лавками при вході на острів, безкоштовним туалетом, в якому навіть буває папір і мило (але який працює лише до восьмої вечора) та медпунктом.

Пляж "Венеція"

Взагалі Гідропарк влітку – такий собі філіал Кирилівки зразка 2010-го року. Усе в найкращих традиціях: гучна російська попса, шашлики, біляші, розливне пиво, квас, варена кукурудза, яки уже третій день лежить на сонці, занадто яскраві і ненадійні атракціони і, звісно ж, захмарні ціни. Не вистачає лише, аби по пляжу ходили продавці з викриками "пахлава мєдовая, крєвєткі, рапани", але, видно, урожай на креветки цьогоріч у Києві плачевний. 

Порівняно з "Центральним", "Венеція" дуже облагорожена. Тут прокладені нормальні доріжки, через кожні кількадесят метрів стоять роздягальні, поруч з якими – душі.

А при погляді на фонтанчики з питною водою не хочеться втратити свідомість.

Також на пляжі стоять рятувальні пости, є медпункт, камера схову для речей і навіть можна взяти лежак. 

На пляжі навіть висить дощечка з інформацією про температуру повітря та води.

Але тіні знову ж таки тут майже немає. Відвідувачі самі приносять з собою парасольки, а ті, що не були настільки завбачливими ховаються під єдиним деревом, на лавках, або впритул до потів рятувальників. 

По усьому пляжу розклеєні оголошення, що тут заборонено вживати алкогольні напої. Але, по-перше, це ніхто не контролює. А, по-друге, поруч з тими самими оголошеннями стоять "генделики" з тим-таки пивом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ