Фонд держмайна розриває договір з орендарем Гостиного двору у Києві

Комісія регіонального відділення Фонду держмайна прийняла рішення про направлення пропозиції ТОВ "Укрреставрація" про розірвання договору оренди будівлі Гостиного двору

Фонд держмайна розриває договір з оренда…

Відповідне рішення комісія прийняла 17 грудня, заявив народний депутат Ігор Луценко, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Українську правду. Київ.

"Це рішення є заслугою чиновників ФДМУ, представників Управління охорони культспадщини і, звісно, громадськості та свідомих журналістів", - написав він.

За словами Луценка, якщо упродовж 1 місяця "Укрреставрація" не погодиться на розірвання договору добровільно, то Фонд держмайна вимагатиме розірвання договору у суді.

Другим пунктом комісія вирішила оголосити збір пропозицій щодо подальшого розвитку Двору.

Своє бачення на засіданні вже оголосив президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" Андрій Мелешевич.

Він пропонує облаштувати у Гостиному дворі освітньо-громадський центр, який комбінуватиме навчальні процеси та громадську активність.

Раніше повідомлялося, що Фонд державного майна створить комісію для проведення аналізу та надання пропозицій щодо подальшого ефективного використання п’ястки архітектури Гостиний двір.

Також будівлю Гостинного двору, яка перебуває в оренді в "Укрреставрації", повинні законсервувати до кінця місяця.

Нагадаємо, на відновлення Гостиного двору в Києві потрібно $20 мільйонів.

Гостиному двору у Києві повернули статус пам'ятки архітектури національного значення (ДОКУМЕНТ).

Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році.

Постановою Кабінету міністрів №1380 від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам'яток архітектури. 20 вересня 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостинним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостиному дворі акцію протесу.

3 серпня 2012 року президент Віктор Янукович виключив Гостиний двір з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. Тривалий час на території Гостинного двору діяла "Гостинна республіка" – культурний проект, організований захисниками пам'ятки. Однак вранці 18 лютого 2013 громадських активістів витіснили з Гостинного двору.

2 березня 2013 року кияни організували мітинг-концерт на захист Гостинного двору.
Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостиний двір буде повернуто у власність міста.

24 червня Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі.

4 липня 2014 року Київрада розірвала договір оренди з ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" від 16 жовтня 2012 року.

За рішенням суду земельна ділянка під Гостинним двором була повернута місту, а будівлі в кінці 2014 року був присуджений охоронний статус – пам'ятка архітектури місцевого значення.

У робочій групі Київради щодо Гостиного двору, куди входили чиновники і захисники пам’ятки, прийшли до рішення про необхідність консервації об'єкта і подальшого відновлення будівлі, а не реконструкції.

На консервацію будівлі було потрібно 3 мільйони гривень. Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року.

Також можна подивитися ВІДЕО Гостиного двору з висоти пташиного польоту.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme