Громадський бюджет Києва: Як серед лідерів знову опинилися проекти-"бюджетники"

Як і минулого року серед проектів Громадського бюджету є дуже багато ініціатив від бюджетних організацій, які й так мають фінансуватися за рахунок міста 

Нещодавно закінчилося голосування за проекти громадських бюджетів, які подавали кияни. Менш ніж за два тижні буде оголошено переможців, але вже зараз можна розглядати потенційні проекти-лідери, що набрали найбільше голосів.

Depo.Київ зробив підбірку проектів, які зараз на перших місцях в своїх галузях, адже усі ініціативи розділені на розділи.

Безпека

В цьому розділі найбільше голосів набрав проект безпечних пішохідних переходів в мікрорайоні Сирець. Автор проекту вважає, що особливо кепська ситуація склалася біля навчальних закладів і зон відпочинку. Тому є пропозиція встановити біля пішохідних переходів спеціальні ростові фігури дітей. Загалом цими фігурами хочуть обладнати 20 переходів. На це, за задумом автора, потрібно трохи менше півмільйона гривень. Такі фігурки мають змусити водіїв пригальмовувати перед переходами.

Транспорт

В даній категорії лідером є проект встановлення розумного економного LED-освітлення пішохідних переходів з сенсорними датчиками. Автор ідеї наголошує на тому, що у темну пору доби нерегульовані переходи непомітні. Тому пішохідні переходи пропонується обладнати сенсорним освітленням, яке буде реагувати на рух. Таким чином нерегульовані пішохідні переходи будуть зі світлом, а ще це дасть змогу економити електрику. Цей проект оцінюється у 612 тис. гривень за які можна обладнати десять пішохідних переходів.

Культура

Серед культурних проектів найбільше голосів набрала ідея з організації міжнародного фестивалю дитячо-юнацької творчості "Сонячний каштанчик". Це має бути семиденний фестиваль, який проводиться до Дня Києва. Планується, що діти будуть виступати в Інтернаціональному парку, "Пирогові", "Жовтневому палаці" та на вулиці Хрещатик. Організатори фестивалю обіцяють, що вхід на даний фестиваль буде безкоштовним. Втім, автори проекту рахують, що на реалізацію фестивалю потрібно 2,4 млн. гривень.

Екологія

Більшість голосів у цьому розділі набрав проект з облаштування зони відпочинку біля будинків №2 і №4 на вулиці Олексіївській. Місцеві мешканці стверджують, що на цьому місці вже є зелена зона, але вона ніким не обслуговується. Тому автор проекту просить 725 тис. гривень, щоб облаштувати дану зелену зону, а простіше кажучи, створити сквер.

Освіта

У цій галузі лідером є проект з обладнання спортивних майданчиків у ліцеї "Голосіївський" №241. Автором даної ініціативи вказано Олександра Селецького. На сайті ліцею вказано, що ця особа є вчителем фізкультури в даному навчальному закладі. Крім цього, фінансування ліцею здійснюється районним управлінням освіти Голосіївського району, про що вказано на сайті навчального закладу.

Сьогодні учнями ліцею "Голосіївський" є трохи менше 1400 дітей, а під час голосування за громадський проект стосовно цього навчального закладу було віддано більше 7200 голосів. Загалом вчитель фізкультури ліцею "Голосіївський" №241 вважає, що на облаштування спортивних майданчиків його навчального закладу потрібно більше 2,5 млн. гривень. Крім цього, надалі потрібні кошти на утримання усіх тренажерів на спортивних майданчиках. Втім, чи буде на це виділяти кошти Голосіївське управління освіти, яке має фінансувати ліцей, у проекті не вказується.

Здоров'я

В цьому розділі найбільше голосів набрав проект зі створення дитячого Центру медико-психологічної реабілітації. Автор ідеї вважає, що такий центр буде спеціалізуватися на проблемах дитячої патопсихології, звільняти від страху і агресії. Дану систему автор проекту пропонує створити на базі "Дитячого консультативно-діагностичного центру" Дніпровського району. На це потрібно більше двох мільйонів гривень.

Соціальний захист

В даний розділ чомусь потрапив проект з капітального ремонту Шостої київської державної нотаріальної контори Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Автор проекту Альона Андріянова працює у Главку управління юстиції столиці. Вона пропонує виділити з бюджету Києва майже мільйон гривень для капремонту приміщення державної нотаріальної контори. Цей проект набрав найбільше голосів в галузі соцзахисту.

Спорт

В цій галузі переміг проект з будівництва на території гімназій №261 та №267 багатофункціональних спортивних майданчиків, що надаватимуть можливість комфортно займатись футболом, баскетболом та волейболом. В проекті одразу вказується, що після зведення цих майданчиків експлуатаційні витрати будуть здійснюватися за потреби з бюджету міста Києва. Загалом на реалізацію даного проекту потрібно майже 2,5 млн. гривень.

Комунальне господарство

Тут лідером є проект "Тепло для гімназії №34 "Либідь". Автор проекту пропонує замінити вікна у гімназії на металопластикові. Мовляв, це дозволить суттєво змінити використання енергоресурсів та забезпечить комфортний мікроклімат приміщень, а також збереже будівлю від руйнування. Також зазначається, що вікна у цій гімназії не мінялися з моменту вводу її в експлуатації, з 1961 року. Міська влада матиме можливість щорічно економити до 30 % коштів місцевого бюджету, які спрямовувалися на опалення гімназії. На реалізацію проекту потрібно майже мільйон гривень.

Публічний простір

В даній рубриці переміг проект "Створення екопарку з провадженням енергосберігаючих технологій та іноваційних екосистем". Метою цього проекта є зверненя уваги до існуючих рішень поліпшення цього питання. Місцем впровадження має бути загальнодоступне місце як парк, дах будівлі або сквер. На реалізацію проекту потрібно 1,7 млн. гривень. Автор проекту вважає, що самоокупність парку буде відбуватися за рахунок генерації "зеленої" енергії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook