ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Художник Кузнецов судитиметься з "Мистецьким Арсеналом" через знищення своєї роботи

Художник Володимир Кузнецов подав позов проти "Мистецького Арсеналу"
Depo.
14 травня 2015 16:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на "Українську правду".

За словами Кузнецова, позов пов'язаний зі знищенням роботи "Коліївщина. Страшний суд".

"У липні 2013 року вона була замальована чорною фарбою за вказівкою директора "Мистецького Арсеналу", - каже він.

Справа зареєстрована у Печерському суді. Її розгляд призначено на 21 травня 2015 року.

"Це не питання приватних стосунків чи персональних розглядів. Особисті вибачення директора Арсеналу я прийняв, а образи на мою адресу пробачив. Однак справа не у вибаченнях, але у суспільній відповіді, як соціальному та політичному жесті. Цим процесом я хочу привернути увагу до проблеми стосунків художника та інституції, до правової незахищеності працівників культури та мистецтв перед функціонерами від культури", - заявив Кузнецов.

За його словами, він також хотів підняти питання щодо звуженого трактування поняття цензури в Україні, про відсутність правових зобов'язань навіть у державних виставкових просторів, не кажучи про приватні галереї.

На його думку, якщо в українських законах відсутнє чітке визначення цензури, то ініційований ним судовий прецедент дозволить чіткіше кваліфікувати прояви цензури в майбутньому.

Нагадаємо, 25 липня 2013-го року, художник Володимир Кузнєцов заявив про те, що його робота "Коліївщина: Страшний суд" заборонена до показу на виставці "Велике і величне" в Мистецькому Арсеналі. Тоді він припустив, що причиною заборони його роботи стала наявність на ній сюжету про неправедних священнослужителів, що нудяться в пекельних муках.

Гендиректор "Арсеналу" Наталія Заболотна заборонила до показу на виставці картину "Коліївщина: Страшний суд" "Велике і величне". Вона замалювала його настінну картину, а на її місці у день відкриття виставки висів банер.

Тоді ж вона попросила зрозуміти її рішення зафарбувати розпис Володимира Кузнецова. "Зафарбувати розпис Володимира Кузнецова на стіні Мистецького Арсеналу було важким і неоднозначним рішенням з точки зору сучасного мистецтва і боротьби за свободу творчого вислову. Але є й інший аспект, який у даному випадку слід брати до уваги", - йдеться у заяві Заболотної.

Пізніше директор "Мистецького Арсеналу" не визнала слушності звинувачень у вандалізмі та цензурі у зв'язку з замалюванням мурала. І, зрештою, до звинувачень у цензурі і вандалізмі. "Я не можу визнати слушності подібних звинувачень. В перші дні, коли відбулася ця надзвичайно прикра ситуація, я вибачилася за наслідки прийнятого рішення, але мої слова, які було опубліковано на ресурсах Мистецького Арсеналу та журналу ART UKRAINE, не були почутими", - сказала Заболотна.

Що стосується Мінкульту, то відомство повідомило про свою та інших владних структур непричетність до ситуації, яка склалася з роботою художника.

Більше новин про життя столиці читайте на Київ.depo.ua.