Карантин у школах і додаткові ліжка в лікарнях: Київ готується до епідемії грипу

Київ докладе усіх зусиль, щоб запобігти епідемії на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції

Які саме кроки для цього зроблять прописано у розпорядженням КМДА № 1893,  інформує Depo.Київ.

Зокрема, у цьому документі зазначено, у яких випадках школярів відправлять на карантин. А також те, що тролейбуси та трамваї не допускатимуть на лінії, якщо у них не працюватиме система обігріву.

"Департамент освіти і науки також має проводити щоденний моніторинг відвідуваності закладів освіти, а в разі виявлення 20% відсутніх дітей через захворюваність на грип і ГРВІ серед дітей в одному класі (групі) – інформувати місцеві органи влади для прийняття рішення про призупинення навчально-виховного процесу", – йдеться у документі.

Крім того, Департамент транспортної інфраструктури повинен не допускати вихід на лінію громадського пасажирського транспорту з несправною опалювальною системою. А Департамент охорони здоров’я створить необхідний запас противірусних, лікувальних препаратів, антисептичних і дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту медичних працівників.

Також медичні заклади підготують до роботи в умовах епідемічного підйому захворюваності, створити необхідний запас противірусних, лікувальних препаратів, антисептичних і дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту медичних працівників. Медикам зроблять профілактичні щеплення проти грипу. Зокрема тим, що надають первинну та екстрену медичну допомогу, а також працівникам і вихованцям будинків дитини, підпорядкованих Департаменту охорони здоров’я.

Якщо ж епідемії не вдасться уникнути, то до лікування пацієнтів залучать додатковий медичний персонал, а також виділять додаткові ліжка для госпіталізації хворих і оперативне їхнє розгортання в разі загострення епідемічної ситуації. Так, комунальному підприємству "Фармація" доручено забезпечити аптечну мережу достатньою кількістю противірусних, лікувальних і вітамінних препаратів, засобів неспецифічної профілактики грипу і ГРВІ, засобів індивідуального захисту (маски, гумові рукавички тощо) та їхню безперебійну реалізацію.

Нагадаємо, у Департаменті охорони здоров’я наголошують, що особливо актуальними щеплення проти грипу є для дітей, людей похилого віку, тих, хто страждає на хронічні захворювання чи у своїй трудовій діяльності щодня стикаються з великою кількістю людей. Проте їх варто робити абсолютно всім, хто хоче залишатися здоровим.

Читайте також: Вакцинація проти грипу: Де киянам зробити профілактичний укол

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ