На нього вже скаржаться колеги: Хто такий Андрій Мотовиловець, новий перший заступник Арахамії
Фракція "Слуга народу" 1 листопада провела засідання, на якому ухвалила низку кадрових рішень. Одним з них стало призначення народного депутата Андрія Мотовиловця заступником очільника фракції Давида Арахамії
Відомо, що Мотовиловець зайняв місце Олександра Корнієнка, який пішов на підвищення – у перші віце-спікери парламенту. "Слуги" й не розглядали інших кандидатів, крім Мотовиловця. Сам Арахамія заявляв, що нардеп йому дуже допомагає й навіть до призначення "фактично виконував обов'язки" заступника. Зокрема, робота Мотовиловця була зосереджена на складанні порядку денного й узгодженні розкладу законопроектів.
Однак такий кар'єрний політичний ріст Мотовиловця стається з ним не вперше. Коли 14 березня народного депутата Олександра Дубінського зняли з посади голови Київської обласної організації "Слуг народу" саме Мотовиловець замінив його. Особистість заступника Арахамії вельми цікава – його прагненню працювати багато і плідно можна лише позаздрити, однак колеги по парламенту вже остерігаються такої завзятості – бояться, що перенапружаться. До того ж Мотовиловець не раз втрапляв у гучні скандали. Depo.ua зібрав найцікавіші факти з біографії Андрія Мотовиловця.
Де народився та навчався Мотовиловець
Новий заступник Арахамії – киянин. Він народився 29 квітня 1982 року. Про те, де він отримував середню освіту, невідомо, однак вищу здобував на економічному факультеті Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана.
Як Мотовиловець кар'єру будував
У вересні 2016 року він приєднався до команди, яка створювала друге крило ProZorro — компанію, що продає державне майно – ProZorro.Продажі. Там він спочатку обіймав посаду операційного директора даного держпідприємства, сфера діяльності якого – аукціони, реалізація держмайна, а потім пішов на підвищення й став першим заступника директора держпідприємства.
До того як стати народним депутатом Мотовиловець встиг попрацювати в уряді Володимира Гройсмана – радником міністра інфраструктури Володимира Омеляна на громадських засадах.
У 2019 році він був обраний нардепом ІХ скликання від "Слуги народу" під номером 93 у списку як безпартійний. Одразу став членом Комітету з питань свободи слова.
Що відомо про сім'ю нардепа
У Мотовиловця троє дітей: сини Леонід, Артур та донька Марта.
Даних про дружину немає, але у декларації за 2020 рік у графі "інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування" вказано Анастасію Михайлівну Майкову – серед "осіб, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі", тож, ймовірно, йдеться про фактичний шлюб.
Чим володіє перший заступник Арахамії
Згідно з декларацією Мотовиловця за 2020 рік, у нього є квартира в столиці площею 94,7 кв.м, набута ще 1997 року, проте він є лише власником лише частки у 20%. Інші такі самі частки належать Потаповим – Світлані Миколаївні, Денису Петровичу, Петру Володимировичу та Бескин Наталії Вікторівні. Також він задекларував квартиру у Києві, яка належить Анастасії Майковій, площею 87 кв.м й ще одну квартиру у столиці, якою володіє Майкова з громадянином Михайлом Вейсбергом у спільній власності.
Також він задекларував годинник Omega, набутий ще 2015 року. У родини є авто "Міні Купер" 2011 року, але в декларації не вказано, кому воно належить.
Анастасія Майкова володіє 80% акцій ТОВ "Восьминіг", яке надає послуги стратегічного консалтингу. Іншого майна Мотовиловець не задекларував.
На посаді нардепа торік Мотовиловець отримав 493 539 гривень, а також йому надали кошти на виконання депутатських повноважень у сумі 504 480 гривень. Були сплачені йому й скромні відсотки у банку в розмірі 832 гривень.
Що стосується збережень, то за рік його матеріальне становище суттєво покращилося. У Мотовиловця є готівкою 125 000 доларів й понад 1 мільйон гривень на банківських рахунках. Також у "ПриватБанку" у нього серед вкладень – 1 долар. У 2019 році він декларував 112 000 доларів та 950 000 гривень готівкою.
Скандали, в яких фігурував Мотовиловець
Пішов проти партії
У березні 2020 року нардеп виступив проти створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО, попри позицію фракції "Слуга народу". Мотовиловець був одним з підписантів звернення до президента Володимира Зеленського про недопустимість входження представників окупаційних органів влади Російської Федерації, які діють в ОРДЛО.
"Українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих ЛНР, ДНР, ОРДЛО і таке інше. Усі переговори щодо забезпечення прав та інтересів громадян України, а також щодо припинення збройної агресії повинні вестись винятково з Російською Федерацією та її представниками. Легітимність представників так званих ОРДЛО може бути визнана лише в тому разі, якщо вони призначені законними представниками України чи законними органами влади нашої держави", – йшлося у зверненні.
"Плівки Халімона"
У липні 2020 року в ЗМІ потрапили так звані "плівки Халімона" - на записах людина, схожа голосом на нардепа Павла Халімона вимагає хабар у розмірі 40 мільйонів гривень за сприяння у веденні аграрного бізнесу на Чернігівщині. У записах також фігурує прізвище Мотовиловця.
Як свідчить розслідування програми "Схеми", до НАБУ з заявою щодо можливого вчинення злочину нардепом Халімоном 21 липня 2020 року звернувся аграрний бізнесмен Олег Дмитренко. Він повідомив, що записував на диктофон телефонні розмови та зустрічі з депутатом Халімоном та його довіреною особою – іншим підприємцем Сергієм Селютіним. Ці записи на його думку свідчать про те, що вони пропонували йому розв'язання проблем з правоохоронцями та сприятливі умови для ведення аграрного бізнесу у Чернігівській області в обмін на 40 мільйонів гривень.
Зустрічі та телефонні дзвінки відбувались упродовж липня. За словами Дмитренка, одна із зустрічей відбулася 15 липня в Офісі президента, на ній були присутні Халімон та його однопартієць Андрій Мотовиловець. На записах чоловік з голосом, схожим на голос Халімона, говорив: "...щоб нам з вами не псувати стосунки, оскільки ми живемо з вами в одному регіоні, і наші діти ходять разом в школу".
Пізніше і Халімон, і Мотовиловець підтвердили, що така зустріч була. За словами нардепів, тоді вони навпаки обговорювали доведення до банкрутства держпідприємства "Івківці" на Чернігівщині, з яким за контрактами веде бізнес Дмитренко.
Нардепка Іонова стверджує, що Мотовиловець її вдарив. Той каже, що всього тільки торкнувся
Мотовиловець також засвітився в історії з побиттям народної депутатки від "Європейської Солідарності" Марії Іонової. У липні 2020 року, під час розгляду законопроекту "Про вищу освіту" стався конфлікт між депутатами з фракцій "Європейська Солідарність" і "Слуга народу". Згодом у "ЄС" заявили, що народний депутат Андрій Мотовиловець підняв руку на депутатку Марію Іонову.
Сам Мотовиловець це заперечив, зауваживши, що готовий переказати 100 тисяч гривень у благодійний фонд, якщо його провину буде доведено. Заступниця голови ВР Олена Кондратюк звернулася до Регламентного комітету з вимогою розглянути неетичну поведінку депутата Мотовиловця через застосування ним сили до депутатки Іонової. Через тиждень після інциденту Мотовиловець з парламентської трибуни вибачився перед депутаткою, що "торкнувся її руки".
"Сталася прикра подія – під трибуною була штовханина, і я прошу вибачення у Марії Миколаївни Іонової за те, що торкнувся вашої руки. Прошу мені вибачити", – сказав Мотовиловець.
Співголова фракції партії "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко, заявила що й Іонова, і фракція приймають вибачення.
Набрехав про літак "Мрія", прикриваючи Зеленського
У листопаді 2020 року Мотовиловець, під час інтерв'ю "Бабелю" заявив, що навесні до Китаю за медикаментами літав другий літак "Мрія". Так він пояснив появу президента Зеленського 23 квітня 2020 року на летовищі Гостомель під час зустрічі літака з комерційним вантажем для відомої торгівельної мережі.
"У нас є два літаки "Мрія": один, який зараз постійно літає, другий, який завжди стояв. І замовлення "Епіцентру" дозволило підняти "Мрію" номер два й полетіти в Китай", – сказав Мотовиловець.
В "Антонові" заявили, що існує лише один екземпляр "Мрії", а другий колись починали будувати, але так і не закінчили. "На підприємстві збереглися агрегати для побудови другого екземпляра: фюзеляжу, консолі крила, хвостового оперення. У свій час активно обговорювалася можливість його добудови, але проєкт так і не був реалізований", — пояснили на підприємстві.
Чому Мотовиловця бояться колеги
Як ми вже згадували, Мотовиловець допомагає Арахамії складати порядок денний і узгоджувати розклад законопроектів. Однак, здається, це подобається не всім його колегам. Після того, як стало відомо, що Мотовиловця призначили першим заступником голови фракції "Слуга народу", Ярослав Железняк (голова фракції "Голос") заявив, що тепер нардепи будуть змушені працювати зранку до смерканку. Це обґрунтовано тим, що Мотовиловець виніс до порядку денного Ради на 2-4 листопада дуже багато законопроектів, тим самим збільшивши тривалість пленарних засідань.
Зазначимо, що раніше на брифінгу Мотовиловець заявляв, що планує поліпшити законодавчу роботу у парламенті.
"Єдиний план. Ми хочемо ефективної роботи Верховної Ради. Ми хочемо ухвалення законів, ми хочемо використовувати унікальний шанс 9-го скликання наявності монобільшості. Ми повинні працювати ефективно, краще. Ми не вважаємо, що перебуваємо в чудовому законодавчому полі. Ми вважаємо, що зміни треба робити", — казав він.
Отже, чи призведуть такі кадрові зміни у "Слузі народу" до "поневолення" усього парламенту – час покаже.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ