UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Київ поступово відмовляється від знезараження води хлором

Київ поступово переходить на використання сучасних, безпечних реагентів для знезараження води

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Київ поступово відмовляється від знезара…
Фото: Департамент житлово-комунальної інфраструктури Києва

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Департамент житлово-комунальної інфраструктури Києва.

Як зазначив директор департаменту Дмитро Науменко, Київ поступово відмовляється від використання хлору для знезараження води і на сьогодні вже 40% води, яка постачається в домівки киян знезаражується за допомогою сучасних безпечних та екологічних реагентів.

У столиці вже всі 14 артезіанських насосних водопровідних станцій переведені на використання гіпохлориту натрію – сучасного безпечного у використанні реагенту, який виробляється прямо на місці застосування зі звичайної кухонної солі.

На Дніпровській водопровідній станції впроваджено технологію знезараження діоксидом хлору.

"Впродовж кількох останніх років на цій станції реалізовано кілька важливих проектів. Зокрема в рамках співпраці зі Світовим банком провели реконструкцію насосної станції першого підйому, де застаріле обладнання замінили на сучасне та енергоефективне, що дозволило знизити споживання енергоресурсів приблизно на 25%", – зазначив Науменко.

Крім того, на Дніпровській водопровідній станції за кошти інвестиційної програми "Київводоканалу" реконструювали резервуар чистої води, де зберігають 5 тис. куб. м очищеної води для подачі у водопровідну мережу.

А також збудували цех з виробництва діоксиду хлору, який тепер використовують для знезараження води замість рідкого хлору. Зазначається, що цей цех є однимз найбільших у Європі.

Основні переваги знезараження води діоксином хлору:

  • екологічна безпека;
  • краща знезаражувальна дія для річкової води;
  • покращений смак води, відсутність запаху хлору;
  • зменшення витрат на логістику і залежність від поставок рідкого хлору.

За словами Науменука, на черзі модернізація Деснянської водопровідної станції, яка постачає 65 % води киянам і за оптимістичними оцінками менш, ніж за 3 роки Київ повністю відмовиться від використання хлору та перейде на сучасні реагенти для знезараження питної води.

 

Нагадаємо, на 2021 рік "Київводоканал" має багато планів та проєктів, спрямованих на  покращення якості води, збереження екології та підвищення клієнтських сервісів.  Серед запланованого – відмова відхлору, реконструкція Бортницької станції аерації, промивні води на Деснянській станції.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme