Киян закликають доности на двірників, що палять опале листя

Комунальні служби просять киян звертати увагу на випадки спалювання опалого листя в межах міста і по можливості перешкоджати цьому

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу КП "Київкомунсервіс". 

Так, згідно з правилами, опале листя необхідно збирати і вивозити в спеціальні компостні ями, а не спалювати.

"Опале листя необхідно збирати окремо. Палити заборонено, до того ж шкідливо. Зібране листя вивозиться в спеціальні компостні ями", — повідомили у відомстві, пише "Город Киев".

При цьому комунальники поскаржилися, що двірники нерідко викидають зібране листя у контейнери для сміття, де його закидають іншими відходами, а потім вивозять на полігон або спалюють на заводі "Енергія", що також є порушенням правил.

Довідка. Листя – це колосальний фільтр. Очищуючи повітря від забруднення, вони поглинають важкі метали, токсичні речовини.

Кожен кілограм сухого листя в промислових зонах за вегетативний період накопичує в середньому 100 міліграмів сполук сірки, 25 - хлористого водню, 6 - алюмінію, 20 - свинцю, 150 - титану. При спалюванні листя, гілля, сухої трави в атмосферне повітря виділяться шкідливі речовини, концентрація яких у такому диму величезна. Одна тонна тліючого листя виділяє понад 30 кілограмів оксиду вуглецю (угарний газ), який легко зв’язується з гемоглобіном крові і блокує доставку кисню до тканей організму.

Крім того, разом з листям горить сміття. Тільки "завдяки" поліетиленовому пакету в повітря надходить до 70 різноманітних хімічних сполук. Тліє листя та пластик, а дим з них містить канцерогенні речовини, які знижують імунітет людини, посилюють перебіг хронічних і серцево-судинних захворювань, вражають дихальні шляхи, сприяють розвитку онкологічних та алергічних захворювань. Особливо це відчувають люди, які хворіють бронхітом, бронхіальною астмою, ринітом чи тонзилітом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ