ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Жителів столиці завалять дешевою вітчизняною суницею

Ціни на суницю садову у Києві сьогодні приємно дивують аналітиків: вони прогнозували її вартість на початок червня на рівні 30 грн, але вже з перших днів місяця торговці змушені влаштовувати розпродаж і пропонувати соковиту смакоту в середньому за 25 грн/кг
Depo.
5 червня 2015 12:45
ФОТО: depo.ua
Жителів столиці завалять дешевою вітчизняною суницею
Жителів столиці завалять дешевою вітчизняною суницею

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на "Вечірній Київ".

Максимальне закладання нових площ під суницю, здійснене 2013 року, у поточному сезоні позитивно позначиться на обсягах зібраного врожаю.

Як зазначила керівник проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" Тетяна Гетьман, на формування ціни вплине гарний урожай. Адже навіть за підвищених витрат на догляд за площами культури виробник з огляду на обсяг пропозиції та купівельну спроможність українців не зможе пропонувати ягоду за ціною понад 15-18 грн/кг.Проблеми вітчизняному споживачеві може створити хіба що прогнозований рекордний експорт продукції.

"Через холодну весну сезон експорту цієї ягоди став рекордно раннім. Багато великих господарств відвантажували перші в цьому сезоні партії суниці одразу на експорт. Через девальвацію гривні ціна на українську ягоду в доларовому еквіваленті помітно знизилася, тож у поточному сезоні Україна має чудові перспективи вагомого збільшення постачання суниці на зовнішній ринок", - зауважує Гетьман.

Нагадаємо, ціна черешні цього року може виявитися навіть нижче торішньої, якщо не вдасться налагодити експорт ягоди, надлишковий обсяг якої буде тиснути на ціни внутрішнього ринку.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.