"Сюрприз": Киян зобов'язали доплатити за газ через відсутність гарячої води

У платіжках за комунальні послуги "Київгаз" донарахував жителям столиці плату за всі місяці відсутності гарячої води, незважаючи на те, що велика кількість споживачів користується електричними бойлерами

У платіжках газопостачальник пояснює споживачам, що коригування проводиться "на підставі акту теплопостачальної компанії, в якому фіксується термін відсутності гарячої води", повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Українська правда".

Крім того, наявність електричних бойлерів за чинним законодавством не може бути підставою для зняття коригування, отже, додаткові кошти платити все одно доведеться.

У відповіді "Київгазу" на запит видання, газопостачальник вказує: "Відповідно до вимог постанови КМУ від 23 березня 2016 №203 "Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників" оператор газорозподільної системи направляє абоненту перерахунок за спожитий газ у період відсутності централізованого гарячого водопостачання після закінчення півріччя".

"Київгаз" зазначає, що на період відсутності централізованого гарячого водопостачання норма споживання газу на газову плиту встановлюється 5,4 куб. м на людину на місяць. Тобто норма споживання збільшується на 2,1 куб. м на людину на місяць.

У такому разі донарахування на одну зареєстровану в приміщенні людину за повний місяць безперервної відсутності гарячого водопостачання становитимуть 14,61 грн.

На питання про те, яка сума нарахувань за весь період відсутності води і чи можуть споживачі сплатити борг частинами, в "Київгазі" відповіді не дали.

"Станом на сьогоднішній день 282 236 абонентів розраховуються за нормою споживання природного газу", - додали в компанії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook