UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Киянам дали поради, як вберегтися після розбиття ртутного термометра

Щоб не втрапити у халепу, потрібно знати кілька елементарних правил

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на сторінку у "Фейсбуці" Департаменту житлово-комунальної інфраструктури.

Зокрема, ртуть є речовиною 1-го класу небезпеки і може надавати токсичну дію на нервову, травну та імунну системи, а також на легені, нирки, шкіру і очі. Найбільш отруйні пари і розчинні сполуки ртуті. У звичайному медичному термометрі міститься близько 2 г. ртуті.

При розбитті медичного термометра в кімнаті площею 12-18 кв. м. концентрація парів ртуті через кілька годин може перевищувати гранично-допустиму концентрацію в 50-100 разів.

Ртуть, також, наявна в компактних люмінесцентних лампах, такі лампи містять 3-6 мг ртуті (в лінійних люмінесцентних лампах її значно більше – 20-50 мг). Частинку ртуті у своєму складі мають і батарейки.

Тож рекомендуємо у побуті використовувати електронні термометри, ртутьвмістні лампи замінити на сучасні (LED, світлодіодні), а замість батарейок користуватися акумуляторами.

У кожному районі міста Києва встановлені спеціальні контейнери для небезпечних, ртутьвмістних відходів - відпрацьовані батарейки, енергозберігаючі лампи та ртутні термометри. Карта дислокації таких контейнерів доступна за посиланням: https://www.google.com/maps/d/edit

Енергозберігаючі лампи та ртутні термометри у такі контейнери бажано викидати в упаковці або обгорнути шаром паперу. Биті ртутні термометри викидати в контейнери категорично заборонено. Банку з розбитим термометром можна здати за адресою: вул. Вишгородська, 21

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme