UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Киянам нагадали про небезпеку від кліщів

Особливо потрібно бути надто уважними на природі
 

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу КМДА.

Зокрема, за інформацією інфекціоністів, найбільш поширеними захворюваннями на території України, які передаються іксодовими кліщами, є хвороба Лайма, кліщовий енцефаліт та ерліхіози.

"Щоб убезпечити себе та своїх дітей від цих хвороб, необхідно перш за все дотримуватися заходів індивідуального захисту, а ще звернутися до лікаря, якщо виникають підозри на недугу. Причому треба враховувати, що симптоми хвороб та навіть їхніх окремих форм – досить різноманітні", – додала директор Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург.

Так, інкубаційний період може становити від 1 до понад 50 днів. Місце укусу може червоніти та розростатися у пляму до 6 сантиметрів, а може взагалі ніяк не бентежити. Людина може відчувати головний біль різної інтенсивності, нудоту, блювоту. Може розвитися світлобоязнь, біль очних яблук, оніміння, поколювання, відчуття повзання мурашок, висипи, лихоманка. Небезпека у тому, що хвороби, які передаються кліщами, супроводжуються важкими ураженнями серця, суглобів, нервової системи та мають досить високий (від 25 до 80) відсоток летальності.

Поставити діагноз та призначити лікування може лише фахівець, тож при укусі кліщем слід щонайшвидше звернутися до лікаря-інфекціоніста, а для зняття кліща з тіла людини – до травматолога чи хірурга.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme