UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Киянам нагадали, що одноразові маски та рукавички викидати на вулицю не можна

У столиці всі медичні відходи знищують за правилами, що прописані в наказі Міністерства охорони здоров’я

Киянам нагадали, що одноразові маски та…

Про це на прес-брифінгу заявив мер Києва Віталій Кличко, повідомляє кореспондент Depo.Київ

"Медичні відходи є одними з найнебезпечніших: вони містять патогенні мікроорганізми та токсичні речовини. Що є причиною інфекційних та неінфекційних хвороб і призводить до забруднення середовища. Утилізація медичних відходів в Україні з порушенням вимог і нормативів передбачає адміністративну або кримінальну відповідальність. У столиці всі медичні відходи знищують за правилами, що прописані в наказі Міністерства охорони здоров’я", – зазначив Кличко.

Ці відходи сортують у спеціальні ємкості і спалюють з дотриманням всіх норм. Тільки так можна знешкодити інфекцію, що може міститися у відходах.

"Що стосується одноразових масок та рукавичок, якими користуються мешканці міста. Називати їх медичними відходами не можна. Але й викидати просто так, на вулицю – теж не можна. Бо це, перш за все, наносить шкоду екології. Використані медичні маски та рукавички треба складати в окремий пакет і викидати його тільки в сміттєві баки. Далі, під час сортування, ці пакети відбирають для подальшого спалювання", – підкреслив мер столиці.

Відходи спалюють у печі при температурі 800-1000 градусів. Шлак видаляють, а дим перед викидом очищують до встановленої норми.

Нагадаємо, станом на ранок 07 травня, за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії у Києві підтверджено 1 675 випадків (110 одужали),  у Київській області — 916 (103 одужали).

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті. 11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус. 25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно. 

22 квітня в Україні карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжили до 11 травня. 4 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити карантинні заходи в Україні до 22 травня

Також Кабмін дозволив проведення планових операцій, заборонених на час карантину, та дозволив послаблення карантину з 11 травня.

Читайте також: Україна на карантині до 22 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme