ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кияни "анексували" частину території посольства Росії (ФОТО)

Ще два тижні тому на невеликому майданчику біля Контрактової площі, яка знаходиться в оренді посольства Російської Федерації, був досить потворний, засмічений пустир, в куточку якого мешкали безпритульні місцеві жителі
Depo.
26 травня 2015 15:50
ФОТО: depo.ua
Кияни "анексували" частину території посольства Росії (ФОТО)
Кияни "анексували" частину території посольства Росії (ФОТО)

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Тепер тут доглянутий газон, ящики, в яких вирощуються квіти й овочі, і піддони-табурети, на яких можна відпочити, а біля місця з'явилася назва - "Самосад".

Кияни "анексували" частину території посольства Росії (ФОТО) - фото 1

У ці вихідні "Самосад" обзавівся навіть невеликою сценою, збитої з дерев'яних дощок командою ентузіастів з групи Pylorama.

Над сценою майорить український прапор - на випадок, якщо хтось раптом засумнівається у причетності російського посольства до місця.

До слова, у відомства ніхто не питав дозволу на те, щоб організувати на пустирі сад.

Місцеві активісти окупували територію за принципом сквотингу, порахувавши, що краще зробити те, що хочеться, а вже потім, якщо доведеться, займатися юридичними питаннями.

Кияни "анексували" частину території посольства Росії (ФОТО) - фото 2

Зазначимо, що "Самосад" виник з ініціативи жителів Подолу, об'єднаних у "Фейсбуці". На початку весни фотограф Ольга Закревська і громадський активіст Павло Калюк кинули в групі клич, мовляв, давайте створимо своїми руками приємне публічне місце, де можна буде влітку відпочивати і вирощувати квіти, зелень і овочі.

Ініціативу місцеві жителі підтримали, і незабаром ініціатори почали отримувати від знайомих і незнайомих людей дерев'яні ящики, мішки з землею і насіння для майбутнього саду.

Кияни "анексували" частину території посольства Росії (ФОТО) - фото 3

"Після Майдану ми стали в основному займатися допомогою армії, патрулювання району закінчили. А якось у сквері Сагайдачного розпочався страйк - люди протестували проти установки фонтану... У нас душа болить за Подільський район, так що підтримуємо будь-яку активність. Ось навіть якщо будинок треба відреставрувати для загальної справи, - відреставруємо, допоможемо", - розповіла активістка Тетяна.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.