ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кияни, що потребують гемодіалізу, скаржаться на якість медпрепаратів

Пацієнти, які потребують гемодіалізу, скаржаться на якість препаратів, якими їх забезпечують у столичних лікарнях: від гемодіалізного розчину їм стає зле, у декого з пацієнтів виникає висипання на шкірі
Depo.
5 листопада 2015 17:28
ФОТО: depo.ua
Кияни, що потребують гемодіалізу, скаржаться на якість медпрепаратів
Кияни, що потребують гемодіалізу, скаржаться на якість медпрепаратів

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Українську правду.

За словами, пацієнтів, такі побічні ефекти спостерігаються відтоді, як замість розчину з Німеччини почали використовувати турецький порошок, який розчиняють у Києві.

При використанні пацієнтами за власний кошт інших розчинів вони почуваються краще.

У Департаменті охорони здоров’я запевнили, що про проблему знають і шукають шляхи її вирішення.

"Перша скарга надійшла ще у вересні від хворих, які проходять процедури в КМКЛ № 5. Але на той момент зафіксованих лікарями фактів побічної дії в рамках алгоритму фармнагляду перевірка не встановила", - йдеться в повідомленні.

Після повторних звернень для перевірки викладених фактів у Департаменті охорони здоров’я створили комісію, яка підтвердила факти побічних реакцій у декількох хворих.

"Наразі зазначена комісія письмово звернулася до МОЗ, профільних інститутів Національної академії наук та Нацакадемії медичних наук з проханням проведення лабораторного дослідження витратних матеріалів, що застосовуються при лікуванні хворих методом гемодіалізу", запевнили у Департаменті охорони здоров’я.

Відзначається, що згоду на проведення необхідних досліджень надали лише дві установи. Їм направили зразки концентрату для дослідження.

Також Департамент звернувся до Держслужби з лікарських засобів, яка контролює якість та безпеку лікарських засобів і медичних виробів, з проханням надати інформацію про якість та безпеку застосування кислотного концентрату, придбаного в процесі тендерної закупівлі.

"Департамент охорони здоров’я вкрай зацікавлений у з’ясуванні питання безпеки та ефективності життєво необхідної терапії хворих і робитиме все належне, щоб забезпечити їх якісним лікуванням", - підсумували у КМДА.

Нагадаємо, проблеми з гемодіалізом для людей з нирковою недостатністю у Києві виникають не вперше.

Так, Департамент охорони здоров'я м. Києва у зв'язку зі скаргами пацієнтів ініціював проведення лабораторних досліджень витратних матеріалів для гемодіалізу.

Більше новин про життя Києва читайте на Depo.Київ.