ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Киянин збирається створити сім’ю на Марсі

Киянин Сергій Якимов, учасник проекту "Mars One", мріє стати марсіанином
Depo.
4 травня 2015 11:28
ФОТО: depo.ua
Киянин збирається створити сім’ю на Марсі
Киянин збирається створити сім’ю на Марсі

Про це пише газета "Хрещатик", передає depo.ua.

"Mars One" - проект, який передбачає політ на Марс і створення колонії на його поверхні. Керує проектом Бас Лансдорп, винахідник та підприємець. Підтримує проект нобелівський лауреат Герард Хоофт. Планується, що вже в 2025 році перші земляни ступлять на Марс.

Сергій Якимов пройшов два відбіркових тури "Mars One". Попереду - ще два. Хлопець розповів, що пройти перший тур виявило бажання понад 200 тисяч людей з усіх країн. На першому етапі було потрібно заповнити анкету, написати мотиваційний лист і зняти відеоролик, в якому відповісти на запитання "Чому я хочу полетіти на Марс?", "Чи є в мене почуття гумору?", "Чому я вважаю себе кращим кандидатом?".

У другому турі всі охочі полетіти на Марс мали пройти медичну комісію та співбесіду з медичним директором програми Норбертом Крафтом. Після цього етапу залишилося сто кандидатів.

Зараз Сергій Якимов готується до третього відбіркового туру, на якому його поселять разом з іншими 10-15 потенційними колоністами. Ці майже незнайомі між собою люди з різних куточків світу повинні будуть знайти спільну мову, мешкаючи поруч. Упродовж цього часу за ними спостерігатимуть організатори проекту. Для цього і висунуто обов'язкову для всіх кандидатів вимогу - почуття гумору.

Четвертий тур буде схожим із третім, проте проживатимуть конкурсанти на змодельованій на Землі спеціальній базі, а після цього оцінюватимуть одне одного.

Планується, що після заключного туру залишаться 24 претенденти, які й полетять на Марс. Але повернутися звідти вони навряд чи зможуть, про що попереджені заздалегідь. Ці астронавти вивчатимуть Червону планету, на ній намагатимуться вирощувати на ній овочеві культури. Основна мета проекту - зробити колонію незалежною від продуктів харчування із Землі. Але це - в далекому майбутньому. Поки що планується, що після того, як 24 землянина оселяться на Марсі, кожних два роки туди прибуватиме космічний корабель з усім необхідним - питною водою, харчами - та привозитиме ще чотирьох людей.

"Я готуюсь до наступних етапів конкурсу, вивчаю англійську, тренуюсь фізично. Нині я шукаю волонтерів, які погодяться мене безкоштовно готувати до наступних етапів конкурсу",- розповідає Сергій.

За його словами, одружуватись у найближчих 10 років він не планує. А от на Марсі, можливо, і створить сім'ю, але без дітей.

"За умовами проекту нам не рекомендують заводити дітей, тому що вплив іншої планети на розвиток плоду ще не вивчено",- коментує майбутній марсіанин.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.