Київ відзначає День Соборності (ПРОГРАМА)

До Дня Соборності України – 100-ї річниці Акта Злуки Української  Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, який  відзначають сьогодні, 22 січня, у столиці відбудеться низка урочистих та святкових  заходів

Сьогодні за участю керівництва держави та міста відбудеться урочисте покладання квітів до пам'ятників Т. Г Шевченку та М. С. Грушевському,

Крім того, тривають урочистості у районах Києва за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, учасників антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, громадських і релігійних організацій, представників закордонного українства, діячів науки та культури та інших.

Із 8:00 до 19:00, на Софійській площі відбудеться святковий захід до 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

До 100-річчя Акту Злуки факультет історії КНУ ім. Т. Шевченка запрошує на Урочисту Академію "Акт Злуки УНР і ЗУНР – втілення ідеї соборності й національної консолідації України: досвід та уроки. До 100-річчя Акту Злуки". Академія триватиме з 10.00 до 14.00 в в Залі засідань Вченої ради КНУ і. Т. Шевченка (вул. Володимирська, 60).

До 15 лютого на Майдані Незалежності триватиме інформаційно-виставковий проект "100 років боротьби".

22 січня організують слайд-бесіду "Моя Батьківщина" у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки.

У Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці "Молода гвардія" організують книжкову виставку "Український шлях до Незалежності від Революції до Соборності", яка триватиме до 28 січня.

У Національному історико-архітектурному музеї "Київська фортеця" триває фотовиставка до Дня Соборності України, яка працюватиме до 31 січня.

О 15:00 у критій частині Володимирського ринку (вул. Антоновича, 115) презентують фотовиставку. Перша її частина присвячена 100-річчю Соборності України зі світлинами українського "Живого ланцюга" як символу єдності східних і західних земель України. Друга частина фотовиставки, "Повертайся живим", розповідає про два періоди української армії, а саме: період початку АТО та оновлену армію сьогодення. Адже бійці так само, як і їхні прадіди 100 років тому, відстоюють соборність і незалежність України. Організаторами фотовиставки виступили КМДА, Управління комунікацій та преси Міністерства Оборони України, КП "Володимирський ринок".

В Національному музеї історії України до 31 січня триває виставка "Лицарям Української Народної Республіки присвячується". Показують, зокрема, оригінальний документ – Акт Злуки 1919 року.

У січні у читальному залі Державного архіву м. Києва та на офіційному сайті архіву проведуть виставку архівних документів "До 100-річчя Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки".

Окрім того, протягом січня у столиці проводяться науково-просвітницькі, виховні заходи, присвячені висвітленню історії української державності: засідання за круглим столом, наукові читання, лекції, виставки дитячих малюнків, конкурси плакатів, патріотичні акції, флешмоби та екскурсії історичними місцями столиці тощо.

Додамо, що у місцях проведення загальнодержавних заходів буде забезпечено чергування бригад екстреної медичної допомоги, охорону громадського порядку та святкове оформлення.

На час проведення заходів, у разі необхідності, обмежать рух транспорту та внесуть зміни в роботу міського пасажирського транспорту загального користування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook