UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Київ захлинається в смітті: Кожні п'ять хвилин на Дніпрі гине чайка

Столичний ландшафтний парк "Дніпровські острови" може перетворитися у великий  несанкціонований "заповідний" смітник

Київ захлинається в смітті: Кожні п&#039…

Тому вже дев'ятий рік поспіль проходить акція "Приберемо заповідні острови": на воду вийшла ціла флотилія з 57 човнів, яхт, катерів, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Вечірній Київ.

За кілька годин роботи на острові Малому, або, як його називають в народі - "Любові", зібрали 285 мішків сміття. Сміття з островів вивозиться на "велику землю", де його забирає транспорт КП "Плесо".

Чого тільки не знайшли під час акції на островах: остови від розкладачок, горілчані пляшки, банки з під фарби, і навіть автомобільні покришки, які не зрозуміло як і для чого виявилися на острови. Але в основній масі це був пластик, в різних його проявах, від пивних пластикових пляшок до уламків пластикових виробів, в тому числі і дитячих іграшок. Цю купу "дбайливо" "збирали" туристичні пікніки.

Громадські активісти стверджують, що цей мотлох створює серйозну загрозу живим організмам. Їм труяться і давляться риби, птиці. Так, дуже сильно страждають від пластикового сміття чайки, ворони, які з висоти пташиного польоту помилково приймають різнокольорові пластмаси, плаваючі на поверхні водойми або на узбережжі, за що-небудь їстівне.

Додамо, що в екологічно-чистому природному середовищі тривалість життя птахів досягає 20-50 років. На жаль, в даний час птахи-довгожителі - це велика рідкість, 30% їх гине, наковтавшись пластмаси - кожні 5 хвилин гине одна чайка.

"На жаль засобів, ледь вистачає на прибирання закріплених за нашим підприємством локацій (це переважно зони відпочинку і пляжі). Острови нам офіційно не передані. Якщо ми не хочемо, щоб унікальні зелені зони на акваторії Дніпра, включаючи заповідні ділянки, перетворилися в несанкціоновані звалища, необхідно негайно брати ситуацію під контроль і наводити на них порядок", - запевняє заступник гендиректора КП "Плесо" Олександр Борисов.

У свою чергу голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков додає, що у регіональний ландшафтний парк "Дніпровські острови" входить 34 острова: Муромець, Лопухова, Долобецький, Веницианський, Труханів, Жуків, Ольжин, Великий, Малий, Дикий, а також острова без назви.

"Всі 34 київські острови заповідні", - підсумував він.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme