ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Кличка попросили Кабмін не заважати підвищенню тарифів на проїзд у транспорті Києва

Київ звернувся до уряду з проханням надати йому повноваження на врегулювання тарифів на перевезення пасажирів
Depo.
8 травня 2015 14:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу КМДА.

"Департамент транспортної інфраструктури Києва звернувся до Кабінету міністрів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства інфраструктури України з ініціативою збереження повноважень місцевих органів виконавчої влади у сфері регулювання тарифів на перевезення пасажирів і вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті - метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі, тобто в транспорті, який працює у звичайному режимі руху", - йдеться у повідомленні.

Так, сьогодні постановою Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 №240 "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету міністрів України від 25 грудня 1996 року №1548" скасовано державне і муніципальне регулювання тарифів на пасажирські перевезення.

Згідно з постановою, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації позбавлені права регулювання тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні, а також тарифів на перевезення пасажирів і вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті.

"Зазначені зміни в законодавчому регулюванні пасажирських перевезень можуть призвести до негативних соціальних наслідків, - зазначив керівник Департаменту Олександр Козловський. - Зокрема відсутність регулювання питання ціноутворення може призвести до встановлення перевізниками необґрунтованих тарифів на перевезення пасажирів".

У зв'язку з цим департамент транспортної інфраструктури Києва попросив переглянути доцільність виключення абзацу 1 пункту 13 додатка до постанови Кабінету міністрів України №1548 від 25 грудня 1996 року "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)".

Нагадаємо, з 7 лютого в Києві діють нові тарифи на проїзд у громадському транспорті. Так, вартість однієї поїздки в наземному транспорті і фунікулері тепер становитиме 3 гривні, разова поїздка в метро (без використання безконтактної картки) або на міській електричці - 4 гривні.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.