Київ знову захлеснув кір: Щодня реєструють до шести нових випадків

У столиці України зафіксували майже дві тис. хворих на кір:

Про це заявила заступник директора Київського лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я Наталія Гунченко, повідомляє Depo.Київ з посиланням на 44.ua.

"У Києві щодня реєструється по 5-6 випадків кору. Це великий сплеск, тому що в минулому році у нас за рік було всього 87 випадків. Найбільше хворих реєструємо в Голосіївському, Шевченківський і Подільському районах ", - сказала Гунченко.

Додамо, що з початку поточного року в столиці зафіксовано 61 випадок спалаху кору.

За словами представника Київського лабораторного центру МОЗ, спалах кору визначається тоді, коли три і більше випадків пов'язані між собою: "Зазвичай це сімейні вогнища, де хворіють діти і батьки, але також були випадки в школах, психіатричному відділенні, а також на одному з телеканалі" .

Крім того, відзначають дві причини, через які в цьому році збільшилася випадків захворювання небезпечною інфекцією.

"По-перше, через дуже низький рівень охоплення щеплень, а, по-друге, у нас це захворювання має періоди підйому і спаду. Циклічність кору становить 5-6 років. У нас великі спалахи по Україні, а також в Києві, були в 2006 році, 2012-му і в 2018-му відповідно ", - підсумувала Гунченко.

Довідка. Кір - це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному кіром хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook