ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Київський фонтан Самсон знову змінив колір (ФОТО)

У Києві реставрували фонтан "Самсон, що роздирає пащу лева", розташований на Контрактовій площі
Depo.
20 травня 2015 15:13
ФОТО: depo.ua
Київський фонтан Самсон знову змінив колір (ФОТО)
Київський фонтан Самсон знову змінив колір (ФОТО)

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомила київська художниця Анна Кисельова, передає Київ.depo.ua.

"Вчера утречком забрались с подружкой на Самсона и аккуратно и профессионально покрасили его в традиционный ( как было) цвет... Не выдержали!", - написала художниця.

Київський фонтан Самсон знову змінив колір (ФОТО) - фото 1

Київський фонтан Самсон знову змінив колір (ФОТО) - фото 2

У квітні скульптура Самсона була покрита бронзовою фарбою.

Київський фонтан Самсон знову змінив колір (ФОТО) - фото 3

"Во время нашей работы через капличку стали прохаживаться люди. Кто-то даже пытался напиться воды из фонтана, спрашивали, не святая ли вода. До этого к Самсону люди просто боялись подходить - слишком жутко он выглядел задутым в БРОНЗЯНКУ!!! (кстати, оказалось,что этим занимается Киевзеленбуд. В прошлом году к пасхе они же задули серебрянкой памятник культуры Свитовида - балончиком серебрянки по известняку. При этом у Свитовида не было головы - и видимо серебрянкой перекрывался этот позорный вид)", - пише дівчина.

Київський фонтан Самсон знову змінив колір (ФОТО) - фото 4

"Вчера мы исправили их ошибку и просим их - ТАК больше не делать. А с нами и все люди. Потому что все, кто проходили мимо каплички, говорили нам - спасибо! Абсолютно все. Говоря при этом " мы так переживали за нашего Самсона" или " а что с ним было? это было так ужасно"...исправили", - підсумувала Кисельова. 

Київський фонтан Самсон знову змінив колір (ФОТО) - фото 5

Нагдаємо, у квітні столичний фонтан "Самсон, що роздирає пащу лева" на Контрактовій площі став дивного бронзового відтінку.

Зазначимо, що фонтан Самсон - один з найстаріших фонтанів Києва.

Перша статуя Самсона, що роздирає пащу леву, з'явилася на цьому місці в 1749 році. Її створили за проектом архітектора Івана Григоровича-Барського.

Довідка. У 1749 році на Подолі в Києві вперше поставили скульптурку біблійного персонажа Самсона, що роздирав пащу лева. У 1811 р. під час пожежі на Подолі альтанка була пошкоджена , яку потім відновили. У 1934 році Фонтан розібрали. Лише напередодні урочистостей з нагоди 1500-річчя Києва прийняли рішення відновити альтанку і фонтан. "Новий" Самсон створений за зразком стародавньої копії, збереженої в музеї.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.