ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мер спеціально "засипав" землею історичну знахідку на Подолі

Археологічна знахідка на Подолі буде збережена
Depo.
15 квітня 2015 14:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-офіс міського голови.

Він пояснив, що стародавню вулицю, яку знайшли під час розкопок на Поштовій площі, знов засипали землею, щоб вона не руйнувалась.

"Експонати знаходились глибоко під землею, без доступу повітря. Коли їх відкрили, почалося інтенсивне руйнування. Щоб у жодному разі не втратити ці експонати (їх знов засипали)", - сказав Кличко.

Він додав, що роботи на Поштовій площі, як археологічні, так і будівельні, тривають, і "площа у найближчий час буде готова прийняти киян".

"Одне можу гарантувати: ми зробимо все для того, щоб в жодному разі не втратити ті історичні цінності. Музеєфікацію ми можемо зробити під склом, як це роблять у Європі у багатьох містах, де кожен зможе спуститися вниз і отримати маленьку екскурсію", - підсумував Кличко.

Нагадаємо, у лютому під час розкопок на Поштовій площі археологи на великій глибині знайшли частину вулиці середньовічного Києва.

Після цього міністр культури Вячеслав Кириленко заявив, що забудовник з Поштової площі муситиме змінити проект.

12 березня на розкопках стародавньої вулиці Київ стався обвал ґрунту, і археологи призупинили роботи.

У квітні стародавню вулицю, знайдену на місці будівництва торгового центру на Поштовій площі, засипали землею. Таке рішення прийняла робоча група при Мінкульті, щоб зміцнити розкоп і захистити його від дощу і сонця.