Кличко "профукає" 150 мільйонів на енергосбереження

Столичній владі потрібно як мінімум 40 років, аби зробити усі будинки Києва енергозберігаючими

Кличко "профукає" 150 мільйонів на енерг…

Київ.depo.ua порахував, скільки потрібно коштів і часу, щоб столичні житлові будинки хоча б трохи стали енергозберігаючими.

Чиновники співають собі дифірамби

Столичні чиновники продовжують підбивати підсумки опалювального сезону, котрий закінчився минулого тижня. Звичайно про свої "пробіли", коли у квартирах киян при вуличній температурі більше 20 градусів гріли батареї, у мерії навіть не згадують. Співають собі лише дифірамби, мовляв, Київ використав за зиму на 20% менше газу ніж минулого року. І все це начебто відбулось за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій. 

Однак ані Кличко, ані його зами навіть не хочуть слухати, що така економія стала можлива через теплу зиму і через початок із запізненням самого опалювального сезону. Та й на дітях економили непогано - на тиждень продовжували канікули у школах, щоб не гріти класи. 

Але міські чиновники звикли видавати бажане за дійсне і продовжують "дифірамбити" про впровадження енергозберігаючих технологій. Нещодавно в мерії заявили, що у 2015 році на ці потреби закладено усього трохи більше 150 млн. грн.

Що ж, порахуємо, скільки усього можна зробити на такі "шалені" гроші.

В мерії визнають, що більше 11 тис. житлових будинків потребують комплексної термосанації. Наприклад, у комплекс цих дій входить зовнішнє утеплення стін будинку.

Ця процедура у приватних конторах коштує як мінімум 300 гривень за кв. м. У звичайній квартирі у середньому потрібно утеплити близько 20 кв. м. зовнішніх стін.

Тобто, треба близько шести тис. гривень на такі роботи. В одному будинку зазвичай налічується близько 100 квартир. Виходить, на будинок треба приблизно 600 тис. гривень на утеплення.

Отож, на виділені 150 млн. бюджетних гривень можна буде утеплити біля 250 будинків. З такими темпами столичні чиновники будуть близько 40 років "вдягати шуби" на усі 11 тис. будинків. Невже мер Віталій Кличко думає, що втримається 40 років на своїй посаді, щоб довести програму з енергозбереження до кінця? І це при тому, що стільки часу потрібно тільки на утеплення будинків. А ще треба утеплювати дахи, під`їзди і т.д.

Потрібні лічильники

Втім, експерт у сфері ЖКГ Олександр Сергієнко додає, що немає жодної потреби утеплювати будинки і впроваджувати інші енергозберігаючі технології поки не буде обліку витраченого тепла.

Для цього потрібно встановлювати теплові лічильники, які є тільки у третини будинків Києва. Мер Кличко на кожному кроці розповідає, що до кінця року монополіст "Київенерго" повинен встановити такі прилади обліку. Мовляв, навіть з бюджету Києва на ці потреби виділили 50 млн. грн., а ще кілька сотень повинен дати сам монополіст.

Втім, не варто забувати, що компанія "Київенерго" не підпорядковується Кличку і його замам, адже є приватною і входить в орбіту мільярдера Ріната Ахметова.
Кличко може тільки попросити Ахметова подарувати киянам лічильники. А далі справа за Ахметовим.

Особливо варто пам`ятати, що "Київенерго" зовсім не цікаво встановлювати ці самі лічильники, адже таким чином кияни будуть платити лише за спожите тепло. Зараз, у тих будинках, де немає лічильників, монополіст лупить використання теплоносія по повній програмі, заробляючи шалені гроші.

Зі свого боку експерт з енергозбереження В`ячеслав Гусєв наголошує, що потрібно йти шляхом європейців, які вже давно запровадили енергозберігаючі технології. Наприклад, у Польщі був створений спеціальний фонд з якого громадяни отримували кошти на те ж утеплення будинків.

"Треба затвердити систему дотацій для населення, щоб люди самі вирішували утеплювати їм дах, стіни або міняти систему опалення. От, наприклад, у Львівській області є банки, котрі дають населенню кредити на запровадження енергозберігаючих технологій. Громадянин платить лише тіло кредиту, а процентну ставку покриває обласний бюджет. В результаті цього дотації йдуть не монополістам, а напряму - населенню", - зауважує Гусєв.

У столиці про таке можна тільки мріяти і слухати, як чиновники самі себе вихваляють, думаючи, що все життя будуть при владі.

Більше новин про життя столиці дізнавайтеся на kyiv.depo.ua.

 

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme