Кличко просить Шмигаля скликати Антикризовий енергетичний штаб

Київський міський голова Віталій Кличко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля створити Антикризовий штаб, щоб розробити та затвердити план із фінансового оздоровлення підприємств теплоенергетики

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Кличко просить Шмигаля скликати Антикриз…
Фото: КМДА

Про це він заявив на брифінгу, повідомляє Depo.Київ.

Кличко наголосив, що вже у травні теплопостачальні підприємства України мають перейти на роботу в умовах ринку природного газу, а для "напівзбанкрутілих підприємств та зношеної інфраструктури це дуже серйозний виклик".

"Язвернувся до прем’єр-міністра України скликати Антикризовий енергетичний штаб, щоб розробити та затвердити комплексний план дій із фінансового оздоровлення підприємств теплоенергетичного комплексу. Аби вони змогли стати повноцінними учасниками ринку газу", – зазначив мер Києва.

Кличко нагадав, що мери українських міст і містечок – домоглися того, що тарифи на тепло в цьому опалювальному сезоні не збільшиться.

"Це закріплено в Меморандумі, підписаному між Асоціацією міст України, яка ініціювала такий документ, та урядом. Ми також домовилися, що теплопідприємства отримають природний газ в обсягах, що забезпечить стале проходження опалювального сезону", – зазначив він.

Нагадаємо, 9 лютого 2021 року Кабмін та Асоціація міст України підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Довідка: Згідно з підписаним  Меморандумом до кінця опалювального сезону 2020-2021 років українці безперебійно отримуватимуть опалення. Вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води у багатоквартирні будинки протягом нинішнього опалювального сезону не зміниться.

Меморандум також передбачає, що теплопостачальні підприємства гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла та постачання його у домівки громадян упродовж усього опалювального періоду 2020-2021 років. Для цих підприємств передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсація різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованою в тарифах за тепло.

Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування.

Також зазначається, що "Нафтогаз України" розробить та запровадить до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme