Кличко розповів, скільки кияни заборгували за комуналку

Заборгованість киян за житлово-комунальні послуги, зокрема й за тепло та гарячу воду, сьогодні становить близько 4 млрд грн

Кличко розповів, скільки кияни заборгува…
Фото: КМДА

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV,  повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу КМДА.

За його словами, підвищення ціни на газ створює велику соціальну напругу.

"Заборгованість за житлово-комунальні послуги, наприклад, у столиці на сьогодні приблизно 4 мільярди гривень. І вона – вища, ніж у минулі роки. Більше того, підвищення ціни на газ може призвести до соціального вибуху", – сказав Кличко.

"Сподіваюся, що найближчими днями ми зможемо врегулювати питання різниці в тарифах на тепло, а також компенсації збитків підприємствам теплопостачання. В жодному разі питання компенсації не може бути покладене на місцеві бюджети. Адже 4 мільярди гривень за опалювальний сезон тільки в Києві – це непідйомна сума для міста. Це може призвести до банкрутства комунальних підприємств теплопостачання", – наголосив він.

Нагадаємо, у Києві подорожчали опалення і гаряча вода.

Кличко пообіцяв, що цього опалювального сезону ціна тепла для киян не зміниться. За його словами, мешканці багатоквартирних будинків сплачуватимуть за комунальні послуги за тарифами ще 2019 року.

Для споживачів, які мають контракти на постачання газу за ціною нижче 6,99 грн, тарифи не зміняться. Ціна постачальника останньої надії також встановлена на рівні 6,99 гривні за кубометр. Граничний тариф на розподіл газу не перевищуватиме 1,79 грн за кубометр.

18 січня Кабінет міністрів встановив граничний розмір ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за кубічний метр.

Довідка: З 1 січня в Україні зросли тарифи на газ та його транспортування, а також було скасовано пільгову вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів. У зв’язку зі зростанням цін на компослуги відбулася низка протестів у різних регіонах, зокрема, на Харківщині, Полтавщині, Миколаївщині, Буковині, Прикарпатті, Закарпатті, Сумщині, Чернігівщині.

13 січня після наради, яку скликали у зв'язку з протестами, в Офісі президента повідомили, що було ухвалено рішення про перехід на ручне управління: на період карантинних обмежень ціну на газ регулюватиме не ринок, а держава.

Читайте також: Тепер слідкуйте за платіжками: Чому мери підіграли Зеленському з тарифами на газ

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme