ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кличко віддав понад 5 мільйонів за рейтинги Києва

Департамент фінансів КМДА 3 грудня уклав низку угод на присвоєння кредитного рейтингу Києву на загальну суму 221 тис. доларів (еквівалентно 5,28 млн грн.)
Depo.
15 грудня 2015 12:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням Наші гроші.

Зокрема, як повідомляється у "Віснику державних закупівель", 26 тис. доларів заплатять "Fitch Ratings Ltd", 48 тис.доларів отримає "Moody’s Investors Service Ltd", ще в 147 тис. доларів обійдуться послуги "Standard & Poor’s Credit Market Services Europe Limited".

Йдеться про присвоєння кредитного рейтингу міста Києва ("Moody’s" і "Fitch" за 2015 р., "Standard & Poor’s" – за 2014 та 2015 роки), а також кредитного рейтингу випуску облігацій внутрішніх позик Києва на суму 2,375 млрд грн. (Standard & Poor’s).

Нагадаємо, 12 листопада "Standard and Poor’s" понизив рейтинг Києва з СС (близький до дефолту) до рівня D (дефолт). Це сталося після того, як міська рада схвалила конвертацію боргу міста з муніципального в державний зі списанням 25% боргу та зміною строків погашення, а потім не здійснив платіж по випуску єврооблігацій об’ємом 250 млн дол.

"Fitch" 19 листопада навпаки підвищив довгостроковий рейтинг дефолту емітента Києва в іноземній валюті з рівня "RD" (обмежений дефолт, остання позиція перед дефолтом) до рівня "ССС" (висока вірогідність дефолту), а короткостроковий до "С" (дефолт неминучий).

Щодо "Moody ‘s", то він востаннє оприлюднював рейтинг Києва в березні: тоді агентство знизило його з Caa3 до Ca (близький до дефолту) з "негативным" прогнозом.

Усі угоди укладені без проведення торгів через відсутність конкуренції. Згідно з рішенням ДКЦПФР від 2009 року до списку затверджених міжнародних рейтингових агентств входять саме ці три агентства. Останні п’ять років КМДА замовляє рейтинги щороку усім трьом компаніям.

Як зазначено в обґрунтуванні закупівлі, рейтинги замовляють, оскільки "Київ має мати позитивний висновок, який відображає спроможність та готовність міста своєчасно та в повному обсязі здійснювати розрахунки за борговими зобов’язаннями".

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ