Кличко відреагував на відмову Ткаченка прийти в Київраду
За останні три роки та І півріччя цього року столична влада звернулася до Мінкульту з проханням внести до Держреєстру нерухомих пам’яток України понад 1,5 тисячі будівель. МКІП заніс до передіку усього 73 об’єкти
Мер Києва Віталій Кличко розповів, навіщо на сьогоднішнє засідання Київради депутати запросили міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.
Про це міський голова сказав на засіданні Київської міської ради, повідомляє Depo.Київ.
За словами Кличка, заостанні три роки та І півріччя цього року столична влада звернулася до Мінкульту з проханням внести до Держреєстру нерухомих пам’яток України понад 1542 пам’ятки та щойно виявлених об’єкти культурної спадщини.
"Протягом квітня 2021 року до Департаменту надійшли накази від Міністерства за 2018-2021 роки про занесення усього 73 об’єктів культурної спадщини до Держреєстру нерухомих пам’яток України. Тобто ще 1469 об’єктів досі не включені до Держреєстру", – сказав він.
Кличко зазначив, що перебуваючи у приватній власності чи оренді пам’ятки руйнуються або їх знищують власники.
"Громада протестує, а Міністерство культури і поліція на це адекватно не реагують. Так було, наприклад, із садибою Барбана. Будівля, яку нещодавно зніс забудовник, не була внесена Мінкультом до Реєстру об’єктів культурної спадщини. І Міністерство погодило історико-містобудівне обґрунтування і проектну документацію об’єкта будівництва на Обсерваторній, 6", – зазначив мер.
Відмову міністра Ткаченка прийти на засідання Київради Кличко назвав неповагою до депутатів і киян.
"Міністр культури на наше запрошення прийти на засідання через соцмережі передав, що, мовляв, "не на тих напали". І це, мовляв, він Кличка до себе викличе. Ну якось некультурно для міністра культури… Олександра Ткаченка хочуть послухати депутати Київради, яких, нагадаю, обрали кияни! І подібний тон спілкування – це неповага і до депутатів, і до громади міста. Якось тримайте себе в руках, пане міністре!" – заявив міський голова.
Він нагадав, що ще на початку 2018 року Київрада зверталася до парламенту внести зміни до Закону України "Про охорону культурної спадщини". У ньому має бути механізм повернення об’єктів культурної спадщини до державної або комунальної власності. Закон також має надати органам місцевого самоврядування повноваження самим визначати порядок викупу пам’яток у комунальну власність.
"У парламенті попереднього скликання законопроект із відповідними правками пройшов тільки перше читання. Депутати цього скликання відмовилися розглядати проект у другому читанні. А проблеми тим часом накопичуються. Саме тому ми і хотіли сьогодні почути, які дії планує Міністерство культури, аби ми – всі разом – ці виклики подолали", – сказав Кличко.
Зазначимо, що від Міністерства культури на засідання Київради прийшла заступниця міністра Світлана Фоменко.
Нагадаємо, міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка та голову поліції Києва Івана Вигівського запросили на сесію Київради, аби заслухати інформацію про діяльність у сфері охорони культурної спадщини у Києві та інформацію про стан законності і боротьби зі злочинністю у столиці.
Олександр Ткаченко повідомив, що перебуває у відпустці і на засідання Київради прийде його заступниця Світлана Фоменко.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ