Кличко, задовбаний ганьбою, і 57 мільярдів гривень: Як депутати Київради бюджет-2019 приймали

На засіданні Київради 13 грудня депутати проголосували за бюджет столиці на 2019 рік та слухали емоційний "крик душі" Кличка 

Кличко, задовбаний ганьбою, і 57 мільярд…

Останнє засідання Київради, що відбулося 13 грудня, відзначилося кількома скандалами. Усе розпочалося з того, що мер Кличко зажадав розгляду і прийняття бюджету столиці на 2019 рік. На що деякі депутати з опозиційних фракцій заявили, що Київрада прийняла до розгляду кошторис на наступний рік лише трохи більше тижня тому, а тому його треба ще більш детально проаналізувати і вже потім "голосувати". Проте мер і депутати з промерської фракції стояли на своєму: бюджет Києва-2019, на їхню думку, не є "напівфабрикатом" і за нього вже можна проголосувати, щоб не тягнути.

Далі було кілька спроб взагалі виключити бюджетні питання з порядку денного, але усе марно - депутати від фракції "Солідарність" бойкотували такі голосування. Зрештою, дивлячись, що справа не піде, було запропоновано зібратися на погоджувальну раду за участі мера та голів фракцій Київради. Планувалося, що ці збори закінчаться за 15 хвилин, але в кінцевому результаті вони тривали більше години. Після погоджувальної ради майже усі депутати фракцій у Київради проголосували за розгляд бюджету столиці на наступний рік.

Проте перед цим важливим питанням депутатам ще запропонували внести зміни у Програму соціально-економічного розвитку. І тут знову було досить багато дискусійних питань. Наприклад, деякі депутати ніяк не могли второпати, чи збирається міська влада все ж таки будувати сміттєпереробний завод. Справа в тому, що у програмі соцекономрозвитку передбачено лише чотири мільйони гривень на проект будівництва такого важливого для міста об'єкту. Хоча, за даними депутатів, мало б бути щонайменше 20 мільйонів. Втім, голова бюджетної комісії Київради і, за сумісництвом один, з головуючих у фракції "Солідарність" Андрій Странніков заявив, що якщо ці чотири мільйони без проблем освоять, то навесні можна буде підкинути на проект сміттєпереробного заводу ще певну суму.

Ну а далі був бенефіс мера Кличка. Усе почалося з того, що один з депутатів розкритикував практику керівництва міста з будівництва наддорогих шкіл. Наприклад, відносно нещодавно було зведено круту школу на лівому березі, яка обійшлася бюджету міста майже у півмільярда гривень. На думку депутатів, за такі кошти можна було б звести дві школи. І тут Кличка, як то кажуть, "понесло". Мер у прямому сенсі слова почав кричати, вигукуючи, що йому вже набридло слухати про постійну зраду і ганьбу, що б не робила міська влада. Також мер заявив, що його - дослівно - задовбало, коли усі навкруги кажуть, що нічого не вийде і треба тікати звідси. Мер настільки дав волю емоціям, що його неможливо було зупинити кілька хвилин. Паралельно з цим депутати з фракції Кличка не втомлювалися плескати у долоні ледь не після кожної фрази емоційного мера.

Зрештою зміни до Програми соціально-економічного розвитку були прийняті після того, як врахували ледь не усі забаганки депутатів. Хтось з них хотів більше грошей для ремонту житла на своєму окрузі, а хтось вимагав збільшити фінансування на благоустрій. Були навіть пропозиції зняти трохи більше 100 мільйонів гривень з фінансування мосту, який планують звести від парку "Володимирська гірка" до парку "Хрещатий". Спочатку ці кошти пропонували віддати на ремонт житлового фонду Шевченківського району, а потім навіть були ідеї направити ці гроші на будівництво житла для АТОвців. Проте в обох випадках пропозиції "забракували" депутати від "Солідарності".

Ну а далі було голосування за бюджет столиці на наступний рік. Спочатку депутатам запропонували дати голоси за кошторис в розмірі майже 55 млрд гривень. Доходи бюджeта планують на рівні 51,422 млрд гривeнь, а спeцфонд - 3,5 млрд гривeнь. Сeрeд доходів мають намір залучити більшe 22 млрд гривeнь з Податків на доходи фізичних осіб. Податок на зeмлю має принeсти більшe 5 млрд. гривeнь у бюджeт, єдиний податок - 5,7 млрд гривeнь, податок на прибуток підприємств - 4,2 млрд гривeнь. Фактично депутатів такі цифри влаштували, і вони прийняли за основу проект бюджету на наступний рік.

Далі було ще багато правок і пропозицій, що зрештою збільшило бюджет більш ніж на 2 мільярди гривень. Тому у кінцевому варіанті вийшло, що бюджет Києва-2019 затвердили на рівні 57,4 млрд гривень. Варто додати, що бюджет буде без дефіциту і профіциту. Найбільше з цієї суми, майже 18 млрд гривень, направлять на освіту у столиці, а більше 10,5 млрд гривень - на медицину. Транспортна галузь буде профінансована на 7 мільярдів гривень. На ремонт столичних доріг, наприклад, спрямують більше 700 млн гривень, а на латання ям біля будинків киян - майже 500 мільйони. На житлово-комунальне господарство піде більше 5 мільярдів гривень. Модернізація систем теплопостачання обійдеться місту в 550 мільйонів гривень, а 484 мільйони скерують на будівництво та реконструкцію каналізаційних колекторів. На капремонти та заміну ліфтів міська рада спрямувала цього року 370 мільйонів гривень,

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme