Колапс Київради: Чому Кличко має принести комунальників у жертву "свободівцям"

Вже місяць Київрада не може розпочати пленарне засідання через політичні непорозуміння

Колапс Київради: Чому Кличко має принест…

Міськрада перебуває у крутому піке і керівництво міста поки не горить бажанням щось вирішувати. Фактично, востаннє депутати нормально працювали ще 22 лютого. Тоді пленарне засідання не вдалося закінчити, тож його перенесли на 1 березня. Але в цей день на столицю звалився снігопад, і мер Кличко відправив усіх депутатів розгрібати сніг замість того, щоб ухвалювати рішення, потрібні для життя міста. А сам потім "потішив" соцмережі фотозвітом своїх забавок не з лопатою, а на сноускайті.

Зрештою депутатів скликали на продовження пленарного засідання Київради аж на 15 березня. Проте за тиждень до запланованої дати, 9 березня, сталося так зване побоїще на Татарці, коли комунальники приїхали зносити гаражі на вулиці Половецькій. Звичайно, місцеві мешканці стали на захист "хатинок" для своїх автомобілів, але і на підтримку комунальників прибули якісь невідомі особи характерної спортивної статури та відповідної манери поведінки. Зрештою, усе закінчилося масовим побоїщем, внаслідок якого "найгучніше" постраждали депутат Київради від фракції "Свобода" Святослав Кутняк та нардеп Юрій Левченко.

Одразу після цього "свободівці" почали вимагати від керівництва міста покарати винних у безчинствах на Татарці. Проте ніякої відповіді фактично не отримали. На сайті столичної мерії не з'явилося жодної реакції на події на Половецькій. Хоча усе можна було б пояснити без політичних гасел, а чисто за фактом. Втім, усе звелося до того, що начебто на Татарці нічого не відбулося. Хоча навіть столична поліція з'ясувала, що працівники благоустрою збиралися демонтувати гаражі.

Зрештою в "жертву" було принесене те саме засідання Київради 15 березня. Щойно депутати зібралися у залі, як представники "Свободи" заблокували трибуну міськради. Більше того, деякі депутати навіть почали видирати мікрофон у мера Кличка, який намагався розпочати засідання. На захист очільника столиці одразу стали його соратники, але це все одно ні до чого конструктивного не призвело. Представники "Свободи" продовжували вимагати звільнення очільників "Київблагоустрою", працівники якого начебто і намагалися знести гаражі на Татарці, а разом з ними – і керівників Департаменту міського благоустрою, яке курує демонтаж усього, що в столиці погано стоїть. І, зрештою, притягнути до відповідальності усіх, хто був причетний до побиття людей на Половецькій.

Під час того засідання ледь не сталася бійка у залі Київради між депутатами від "Свободи" та усіма, хто намагався стати на бік мера Кличка. Та й сам очільник столиці втягнувся у палкі дискусії з деякими депутатами, які звинувачували його в тому, що він був відсутній у столиці в день, коли сталися сутички на Татарці.

На тому у пленарному засіданні знову була оголошена перерва. Пізніше з'явилася інформація, що депутати Київради мають зібратися сьогодні, 20 березня. Але цього разу, щойно мало розпочатися засідання, "свободівці" заблокували трибуну та президію Київради. Вимоги до керівництва міста в них ті самі – покарати відповідальних за побиття людей на Половецькій. Зрештою секретар Київради Володимир Прокопів заявив, що переносить засідання на 22 березня у зв'язку з тим, що у залі немає кворуму, тобто, не вистачає 61 депутата для початку засідання.

А це вже свідчить про те, що у столичній міськраді не працює навіть ситуативна коаліція, до якої входять представники фракцій "Солідарності" та "Єдності" екс-мера Омельченка. Разом цей союз може дати 67 голосів за будь-яке рішення, і зазвичай саме ці дві фракції мобілізуються, коли потрібно проголосувати за якийсь, часто скандальний, проект. Втім, більше схоже на те, що пленарне засідання 20 березня було перенесене за чисто формальної причини. Кворум в будь-якому разі б не допоміг, оскільки трибуна була заблокована. Більше схоже на те, що мер Кличко у своєму фірмовому стилі "тягне гуму" і чекає, доки конфлікт сам по собі вщухне. А столиця та її проблеми почекають.

Тепер засідання міськради планують провести 22 березня. Але вже зараз можна прогнозувати, що і в цей день буде те ж саме блокування трибуни, як 15 і 20 березня. Рівно з тим же результатом. І меру Кличку та його команді потрібно-таки щось вирішувати, аби відновити роботу паралізованої Київради.

Звичайно, очільник столиці навряд чи хоче виконувати вимоги депутатів "Свободи". З іншого боку, до роботи та поведінки комунальних служб чи організацій, які працюють під їхньою егідою, дійсно є багато запитань, коли йдеться про демонтаж будь-чого. Ще минулого року було чимало випадків, коли комунальників під час демонтажу ними, наприклад, кіосків супроводжували невідомі люди у балаклавах – тобто, кажучи зрозумілою мовою, тітушки. Одного разу мер Кличко навіть визнав, що це самі комунальники надягають маски, щоб їх не впізнали торговці з МАФів. Бо останні, мовляв, будуть потім мститися.

Крім цього, руйнування тих самих МАФів часто відбувається вночі або під ранок, наче комунальники ще й бояться, виконувати свої обов'язки вдень, натомість завжди готові понаднормово попрацювати вночі. Але вся ця "підстраховка" (згідно версії мера, – Ред.) була явно зайвою: максимум, на що спромоглися торговці, – це мирні мітинги або гнівні дописи у соцмережах. У "свободівців" арсенал "зброї" проти столичного очільника побільше. Тож меру Кличку, схоже, доведеться все ж якось вирішувати це питання в обмін на безперешкодну роботу Київради.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme