ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Кому з мешканців Києва відмовили у оформленні субсидії

Житлові субсидії призначено 170 945 київських сімей. Це майже на сто тисяч більше, ніж минулого року
Depo.
22 грудня 2015 12:08
ФОТО: depo.ua
Кому з мешканців Києва відмовили у оформленні субсидії
Кому з мешканців Києва відмовили у оформленні субсидії

Про це заявив начальник відділу житлових субсидій, управління пільг та державних соціальних допомог Департаменту соціальної політики КМДА Максим Бученко, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Вечірній Київ.

Середня сума призначеної субсидії станом на 1 грудня 2015 року - 856 гривень.

Зазначається, що початок опалювального сезону завжди несе з собою чимало мороки. Цьогоріч надавачі послуг - "Київенерго", "Київводоканал", "Київгаз" почали переходити на прямі розрахунки з клієнтами, і надсилати власні платіжки. Через це були випадки, що деяким споживачам субсидії "прогледіли".

Тож фахівці радять у цьому місяці сплатити вказані у платіжках сумі, і дочекатися перерахунку - він повинен неодмінно бути. Але водночас, є й випадки, коли кияни отримували платіжки з "мінусовими" сумами, тобто надавачі комунальних послуг визнавали за собою "борг", у 200 чи навіть 600 гривень.

Це трапилося тому, що згідно з постановою Кабміну № 848: " У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди".

"Проблем із отриманням субсидій нема. Але є певні нюанси. Зокрема, чимало киян почало панікувати, що документи на подання субсидій вони здали ще у червні-липні, але субсидії не отримали. Так у Києві станом на липень цього року було понад 40 тисяч сімей, які мали "нульові" субсидії. Тобто, субсидії їм призначили, але нараховувати почали лише тоді, коли розпочався опалювальний сезон", - пояснив Бученко.

Мабуть, саме через вказані ситуації у Міському контактному центрі збільшилася кількість скарг на не отримання заявниками субсидії.

"Коли людина витратила, приміром на операцію 100 тисяч гривень, і потребує субсидії, то вона її отримає, але є випадки, коли люди купили у цьому році житло, а потім скаржаться, що не можуть платити квартплату. У такому випадку у оформленні відмовляли. Зараз за тиждень по місту ми фіксуємо за тиждень лише дві-три відмови при оформленні субсидій", - сказав Бученко.

Нагадаємо, через аномально теплу зиму кияни не оформляють субсидії.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ