ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Контролювати стан дерев столичні ЖЕКи повинні двічі на рік

Контролювати стан зелених насаджень у Києві має балансоутримувач території
Depo.
21 травня 2015 13:54
ФОТО: depo.ua

Про це заявив перший заступник генерального директора КО "Київзеленбуд" Ігор Чебан, повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на "Вечірній Київ".

Тобто, пояснив він, якщо дерева, кущі тощо ростуть на території біля житлових будинків, то їхній стан мають пильнувати ЖЕКи, ОСББ чи ЖБК.

"Відповідно до розділу XII Правил утримання зелених насаджень, балансоутримувач зобов'язаний двічі на рік (навесні та восени) виконувати загальний огляд зелених насаджень. У разі, якщо у штаті відсутні відповідні спеціалісти, то керівник ЖЕКу або голова ОСББ має право звернутися з листом до КО "Київзеленбуд" щодо обстеження зелених насаджень для виявлення аварійних, сухостійних чи потенційно небезпечних дерев. Якщо стан дерев загрожує життю чи здоров'ю громадян або майну, видалення має здійснюватися негайно", - сказав чиновник.

Разом з тим, заборонено самостійно позбавлятись зелених насаджень, адже за самовільне видалення здорових дерев з порушника органами Державної екологічної інспекції в м. Києві стягується штраф у розмірі від 200 до 3000 грн залежно від діаметра стовбура.

Тож громадянам не варто діяти на власний розсуд, навіть якщо рослинність затуляє сонячне світло, а гілки зачіпають вікно.

"Якщо дерево перешкоджає доступу світла в помешкання, то жильці повинні залишити заявку в санітарно-епідеміологічній станції для замірювання рівня природного освітлення в житловому приміщенні. За наявності в мешканця відповідної довідки балансоутримувачі (ЖЕК, ОСББ, ЖБК) вживають заходів з розчищення зелених насаджень. Самовільне виконання таких робіт заборонене", - підкреслив Чебан.

Нагадаємо, 15 травня приблизно опів на п'яту дня, посеред проїжджої частини в Подільському районі м. Києва в результаті падіння дерева на автомобіль загинув неповнолітній хлопчик.

Більше новин про життя столиці читайте на Київ.depo.ua.