Красиві та патріотичні: Кияни святкують День вишиванки

Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки

Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди, інформує Depo.Київ.

Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці.

Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України. Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою, є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

Додамо, що третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт, пише Укрінформ.

У цей день вже традиційно проходять цікаві конкурси у мережі, наприклад, "Найкраща вишиванка" або "Найкраще фото" у вишиванці. Фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а також і українці за кордоном.

Так, у прес-службу Дарницької РДА кличуть киян долучитися до до флешмобу "Фото у вишиванці в улюбленому місці Дарницького району міста Києва" та виграйте приз до Дня Києва.

"15 травня 2019 року на сторінці Дарницької райдержадміністрації у мережі Фейсбук стартував патріотичний конкурс. Цей захід спонукає кожного свідомого громадянина та дитини, у якої тільки формується світогляд до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання, зробити фото та надіслати його нам у мережу Фейсбук. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Фотографії мають бути загружені на сторінці Дарницької райдержадміністрації у мережі Фейсбук, під оголошенням про конкурс (в коментарях). Фото, яке набере найбільше лайків від громадян до 20 травня 2019 року буде переможцем конкурсу. Приз від ДРДА буде вручено 25 травня на сцені під час святкування дня Києва", - йдеться в повідомленні. 

Приєднатися до святкування Дня вишиванки закликають і жителів Деснянського району.

"Підтримаємо споконвічні українські традиції – одягнемо вишиванки! Одягніть вишиванку і прийдіть у ній на роботу, університет, школу чи садочок, чим підтримаєте споконвічні українські народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Обов’язково робіть спільне фото з родиною, громадою чи дружньою компанією на згадку та розміщуйте світлини у соціальних мережах, популяризуючи патріотичний дух та національні традиції в Україні", - йдеться в повідомленні Деснянської РДА

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook