Кризова Київрада: Чому депутати готові відпочивати заради забудовників

Останнє засідання Київради, що відбулося 28 лютого, знову відзначилося кількома скандалами 

Кризова Київрада: Чому депутати готові в…

Ранок перед засіданням Київради розпочався з гучного мітингу активістів, які вчергове прийшли нагадати міській владі про те, що суд фактично скасував розпорядження мера про підвищення тарифу на утримання будинків та прибудинкових територій. Тарифи були підвищені влітку 2017 року майже вдвічі. Тепер активісти та політики, що "експлуатують" рішення суду, вимагають від керівництва міста взагалі якось компенсувати переплачені містянами гроші за те, що вони платили за тарифами, які тепер скасовані судом. Одразу після мітингу під стінами мерії, заступник очільника КМДА Петро Пантелеєв дав відповідь активістам під час брифінгу. Дивно, але у самій мерії досить легко визнають, що суд таки скасував розпорядження КМДА щодо підвищення тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій. Проте сам Пантелеєв каже, що таке поняття як "тариф" перестало існувати з червня минулого року. Мовляв, на сьогодні діє договірна економічно обґрунтована вартість між керуючими компаніями та мешканцями, на основі якої здійснюється обслуговування будинків. І у мерії кажуть, що діюча плата за утримання будинку повністю виправдана. 

Самі ж депутати Київради, як завжди почали працювати майже з годинним запізненням. Можливо цього разу на це вплинув буфет, який почав працювати у кулуарах міськради. Тут тепер можна поласувати пиріжками і кавою.

На початку засідання депутати обговорили все той самий "тарифний мітинг" біля будівлі мерії, а потім мова зайшла за скандальні так звані детальні плани територій (ДПТ). Вже котрий місяць у Київраді намагаються поставити на голосування ДПТ на Оболоні в межах проспекту Героїв Сталінграда та вулиці Північної. Згідно цього проекту, майже на березі місцевого озера Біле мають з`явитися житлові висотки. Багато місцевих мешканців проти будівництва цих скандальних будинків. Проте у фракції Кличка заявляють, що нічого такого поганого у ДПТ на Героїв Сталінграда наче і немає. На початку засідання Київради, 28 лютого, депутати з так званих опозиційних фракцій зажадали зняття ДПТ з порядку денного. Втім, майже одразу з`явилась пропозиція вислухати представника спілки ветеранів АТО Києва. На трибуну вийшов заступник голови цієї організації Антон Колумбет. За його словами, АТОвці зацікавлені у вирішенні питання щодо надання їм квартир. Мовляв, їхня організація проаналізувала ДПТ в межах проспекту Героїв Сталінграда і готова в подальшому співпрацювати з місцевими мешканцями в даному питанні. І наостанок Колумбет закликав депутатів нарешті визначитися з цим ДПТ. Вже після виступу кореспондент Depo.Київ вирішив уточнити деякі деталі щодо позиції спілки ветеранів АТО. За словами Антона Колумбета, вони бажають аби в будинках, які забудовник хоче зводити на березі озера Біле,їм видали квартири. Мовляв, в ідеалі, щоб це було 4% від усієї кількості квартир. На питання, чи знає про такі бажання АТОвців сам забудовник, Колумбет відповів, що знає, але деталі цих бесід розповідати відмовився. Але знову ж таки ніяких конкретних домовленостей із самим забудовником у АТОвців немає. 

"Ми зацікавлена сторона, яка хоче отримати житло в будь-яких будинках столиці, які зводяться", - каже заступник голови Київської міської спілки ветеранів АТО Антон Колумбет. 

Тобто, виходить, що самим АТОвцям байдуже, підтримують чи ні мешканці Оболоні ДПТ в межах проспекту Героїв Сталінграда. Головне - отримати кілька квартир, якщо і ці забудовник погодиться дати, а сам будинок нехай зводять хоч в озері.  У ситуації із зацікавленістю АТОвців у забудові берегів озера Біле є ще одна цікава деталь. До виступу на трибуні Київради, 28 лютого, Антон Колумбет і його товариші дуже тісно спілкувалися у кулуарах з депутатом Київради від фракції "Солідарність" Владиславом Турцем, який також є заступником голови комісії Київради з питань містобудування та землекористування. Минулого року дана комісія затвердила ДПТ на Оболоні до розгляду депутатами Київради. Сам Турець теж голосував за забудову берегів озера Біле. 

Не слід забувати і про те, як у 2016 році столична влада вигадала гарний хід із забудовою Биківнянського лісу. Тоді місцеві мешканці теж були категорично проти вирубування частини дерев у лісі заради зведення житла. Проте у мерії вирішили просто дати АТОвцям земельні ділянки на тій території. Після цього усе звелося до того, що коли активісти обурювалися щодо вирубування лісу заради житла, керівництво міста фактично казало їм в очі, мовляв, ви що, проти АТОвців? До речі, нещодавно Київрада вирішила замість земельних ділянок видавати бійцям, що були на Донбасі, гроші. Під час голосування за це рішення чиновники визнали, що на земельних ділянках у Биківні, які свого часу отримали АТОвці, більшість з них не змогли звести житло через брак коштів. У свою чергу активісти ще раніше казали, що землю у захисників Донбасу просто викуплять забудовники для зведення житла на продаж. 

Зрештою 28 лютого депутати Київради більше відпочивали ніж працювали. Вони мали зібратися о 10:00, а почали працювати лише близько 11:00, а вже о 12:00 секретар Київради оголосив обідню перерву до 14:00. Така рання перерва була зумовлена тим, що у залі засідань не вистачало бажання затверджувати порядок денний. Після обіду депутати реально почали працювати лише близько 15 години. І до того часу не був навіть затверджений порядок денний. Опозиція вимагала зняти з розгляду скандальний ДПТ на Оболоні, а лише потім готова була давати голоси за затвердження порядку денного. У свою чергу промерська фракція не надто жадала знімати проект рішення про детальний план території з розгляду. Чисельні голосування за затвердження порядку денного ні до чого не призводили і лише на раз четвертий чи п`ятий було віддано за це 62 голоси при мінімальній кількості у 61 голос. Таким чином депутати Київради затверджували порядок денний майже п`ять годин. Пізніше вони все ж проголосували за те, щоб питання скандального ДПТ на Оболоні поставити в кінець порядку денного, адже коли воно буде розглядатися, у залі вже сидітиме мер Кличко, який 28 лютого ще був у відрядженні. Таким чином виходить, що заради задоволення бажань забудовника у зведенні висоток на березі озера, депутати Київради ладні пожертвувати вирішенням нагальних для міста питань. Тут алгоритм простий: вчасно не приймається порядок денний - відтягуються голосування за важливі питання для життєдіяльності столиці. 


 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme