Круті джипи за ціною "Жигулів" та великий будинок у Козині: Що відомо про кандидата в мери Києва Кучеренка

Олексій Кучеренко чергує бізнес з політикою. Кілька років він заробляє гроші, а потім – йде в парламент чи в чиновники
 

Depo.Київ продовжує серію публікацій, в яких розповідатиме про кандидатів в мери Києва. Сьогодні – про кандидата від партії "Батьківщина" Олексія Кучеренка.  

Олексію Кучеренку 59 років. Минулого року він став народним депутатом, пройшовши до Верховної Ради під №18 у списку партії "Батьківщина".

Керівником київського осередку партії "Батьківщина" є Віталій Нестор і було б досить логічно, якби саме він балотувався на мера столиці. Причому влітку у соціальних мережах було досить багато реклами, в якій Нестор казав, що хоче змінити Київ на краще. Тоді не виникало сумнівів, що саме він стане кандидатом в мери Києва від "Батьківщини". Проте на початку серпня стало відомо, що партія Юлії Тимошенко відправляє кандидатом на очільника столиці саме Олексія Кучеренка.

З кібернетики – в бізнес, а потім – в політику  

Олексій Кучеренко на початку 1980-х закінчив факультет кібернетики Київського університету імені Тараса Шевченка. Після закінчення вишу працював молодшим науковим співробітником Інституту кібернетики Академії наук УРСР імені Віктора Глушкова, закінчив аспірантуру цього інституту. Кучеренко навіть встиг попрацювати пропагандистом комуністичної ідеології: у 1988 році він був інструктором відділу з роботи з науковою молоддю Київського міському ЛКСМУ. Також був директором комп’ютерного клубу. Далі, протягом чотирьох років, завідував науково-дослідним відділом Київського центру науково-технічної творчості молоді "Прогрес".

У 1992 році Кучеренко подався в бізнес. Свого часу він був головою правління компанії "Інтергаз". Крім цього, був головою наглядової ради та президентом "Полтавського гірничо-збагачувального комбінату".

Політичну кар’єру Олексій Кучеренко розпочав у 1998 році, коли вперше став народним депутатом. Тоді він був самовисуванцем на виборах. Влітку 2000 року Кучеренко став очільником Запорізької області, але пропрацював на цій посаді зовсім недовго, до весни 2001 року.

У 2002 році Кучеренко повертається в бізнес на посаду президента компанії "АвтоКрАЗ". Проте наприкінці зими 2005 року він знову повертається у політику на посаду голови Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства. Наприкінці 2005 року його призначили першим заступником міністра будівництва та житлово-комунального господарства.

У 2006-2007 роках знову був народним депутатом від "Нашої України". У 2007 році став міністром з питань житлово-комунального господарства. На цій посаді працював три роки. З 2010 до 2019 років фактично перебував поза політикою.

Зв’язки з опальним олігархом Жеваго

Олексія Кучеренка свого часу пов’язували з олігархом Костянтином Жеваго, який довгий час був соратником Юлії Тимошенко. Жеваго і Кучеренко мали спільний інтерес по Полтавському гірничо-збагачувальному комбінату і в "АвтоКрАЗі". У Костянтина Жевага виникли великі проблеми після того, як минулого року в Україні змінилась влада: його підозрювали у розтраті та легалізації 2,5 мільярдів гривень банку "Фінанси та Кредит", який йому і належав. У жовтні минулого року Державне бюро розслідувань навіть оголосило Жевага у розшук, у грудні Генпрокуратура ухвалювала рішення щодо тримання Жевага під вартою, якщо його затримають. Потім апеляційний суд скасував ці два рішення, але на початку літа Печерський суд знову дозволив втікача арештувати. Колишнього народного депутата та олігарха досі шукають правоохоронці.   

На початку 2020 року Кучеренко написав заяву до поліції на народного депутата від "Слуги народу" Максима Ткаченка. Суть конфлікту була в тому, що фракція "Батьківщина" блокувала президію Верховної Ради, а в цей час до Кучеренка, який є представником "Батьківщини", підійшов нардеп від "Слуги народу" Максим Ткаченко і заявив, що такі, як Кучеренко вже мають їхати в санаторій відпочивати. Мовляв, ваш час вийшов і йдіть на пенсію. На це Кучеренко заявив, що Максим Ткаченко є "малолітнім клоуном". Представник "слуг" обматюкав Кучеренка у відповідь і сказав, що дасть йому стусанів.

Шикарні автомобілі за ціною металобрухту

Згідно з декларацією Олексія Кучеренка, в нього є величезний будинок площею майже 350 квадратних метрів – в елітному Козині біля Києва, де живуть депутати, бізнесмени та чиновники. Цей будинок він придбав ще у 2008 році за 970 тисяч гривень. Якщо враховувати, що тоді долар коштував трохи менше 5 гривень, то будинок коштував Кучеренку близько 200 тисяч доларів.

За п’ять років до купівлі будинку у Кучеренка з’явилась земельна ділянка площею більше 1500 квадратних метрів – у тому ж Козині. У 2008 році в нього з’явилась ще одна земельна ділянка площею 1200 квадратних метрів там же. Вона коштувала Кучеренку близько півтора мільйона гривень. Таким чином, будинок та земля у Козині стали кандидату в мери Києва Олексію Кучеренку у 500 тисяч доларів. Також у нього є гараж у столиці на 15 квадратних метрів.

У Олексія Кучеренка задекларовані два дорогі годинники – FRANK MULLER і PATEK PHILIPPE. В автопарку кандидата в мери – аж п’ять автомобілів. У 2018 році в нього з’явився позашляховик "Тойота Ленд Крузер" 2013 року випуску, який він придбав за 49 тисяч гривень. За такі гроші на сайтах з продажу машин можна придбати хіба добиту іномарку початку 90-х років минулого століття. Наприклад, зараз "Тойота Ленд Крузер" 2013 року випуску коштує мінімум мільйон гривень. Крім цього, в автопарку Кучеренка є "Тойота Прадо" 2007 року випуску, який він придбав у 2013 році за 10 тисяч гривень – на той час це було 1200 доларів. Тоді за такі гроші можна було придбати хіба "Жигулі" у більш-менш гарному стані. Зараз "Тойота" Прадо 2007 року випуску коштує 450-500 тисяч гривень, а це близько 18 тисяч доларів.

Також в автопарку Кучеренка є "Мерседес Віано" 2006 року випуску, який у 2012 році він придбав за 45 тисяч гривень, що тоді становило близько 6 тисяч доларів. Навіть зараз на сайтах з продажу машин такий "Мерседес" коштує мінімум 12 тисяч доларів. Крім цього, у 2013 році Кучеренко придбав собі "Ланос" 2007 року випуску за 5 тисяч гривень. На той час це було близько 600 доларів. Навіть зараз "Ланос" 2007 року випуску коштує мінімум 3 тисячі доларів. Ну і, зрештою, останнім – п’ятим – автомобілем в автопарку Кучеренка є електромобіль "Нісан Ліф". Але вартість його кандидат в мери не вказав.

За минулий рік чинний народний депутат отримав трохи більше 174 тисяч гривень. Втім, депутатом у 2019 році Кучеренко фактично був трохи більше чотирьох місяців. А от від заняття підприємницькою діяльністю Кучеренко минулого року отримав трохи понад два мільйони гривень. Також від однієї приватної фірми Кучеренко отримав 390 тисяч гривень в якості повернення позики.

У готівці Олексій Кучеренко тримає 890 тисяч доларів. На банківських рахунках у нього лежить трохи більше 60 тисяч гривень. Крім цього, 10 тисяч доларів минулого року він позичив.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ