Літо дерибану: Київрада пачками приймає скандальні ДПТ з бетонними монстрами

Кличко та його фракція напару із сателітами від політсили екс-мера Омельченка вирішили повністю забудувати місто висотками

Літо дерибану: Київрада пачками приймає…

Київрада оскаженіла: міські депутати взяли шалений темп із надання дозволів забудовникам на перетворення столиці на бетонні джунглі. Останні засідання не минаються без прийняття скандальних так званих детальних планів територій. Згідно цих рішень забудовникам дається "зелене світло" на зведення десятків висоток в обхід Генплану.

Не стало виключенням і останнє засідання Київради. На ньому не був присутній мер Кличко, а тому депутати обійшлися без очільника міста. Спочатку секретар Київради привітав усіх депутатів, які святкували День народження останніми днями, а після цього почалася кропітка робота. Усе відбувалося спокійно, але вже менш як за годину голова містобудівної комісії Київради Олександр Міщенко, що представляє промерську фракцію, вдався до улюбленої справи. З голосу він запропонував повернутися до розгляду Детальних планів територій, голосування за які було провалено на минулих засіданнях. Дивно, але депутати підтримали те, щоб знову розглядати питання, які вони вже відхилили.

Спочатку була дискусія щодо ДПТ в межах вулиці Васильківської та проспекту Голосіївського. Головний архітектор Києва Олександр Свистунов, якого тепер зобов'язали бути присутнім під час представлення усіх Детальних планів територій, заявив, що ДПТ на Васильківській - то лише суцільний позитив для місцевих мешканців. Мовляв, і дитсадки, і школи тут будуть, і усілякий громадський простір. Втім, уся ця реклама вмить згасла, як тільки до трибуни запросили активіста, який виступив від імені мешканців вулиць Васильківської та проспекту Голосіївського. За його словами, громада Голосієва виступає категорично проти зведення нових висоток, які передбачає ДПТ, адже в цьому районі й так дуже багато нового житла. Крім цього, мешканці Голосієва вважають, що ухвалення ДПТ в межах вулиці Васильківської створить соціальну напругу, адже дитячих садків і шкіл, попри райдужні обіцянки, на всіх не вистачить.

Тут слід згадати цифри, які навела у доповіді представниця фірми-розробника ДПТ. Згідно цьому плану, на вулиці Васильківській та Голосіївському проспекті має додатково з'явитися 690 тис. квадратних метрів житла. На цій площі має мешкати чотири тисячі осіб. Нехитрий підрахунок показує, що на кожну особу буде більш ніж 170 кв. метрів житла, а це дуже "жирно". Для прикладу, на минулих засіданнях був ухвалений ДПТ в межах вулиці Закревського, що на Троєщині, і там на 900 тис. квадратних метрів житла розробники ДПТ "закладали" 20 тис. осіб, тобто по 45 "квадратів" на людину, що куди ближче до реальності, хоча й тут можна дискутувати, адже 45 кв. м - це простора "однокімнатка", в якій цілком можуть проживати і дві людини. Але навіть виходячи з цих показників, Голосієву слід готуватися до більш ніж 15,3 тис нових мешканців, а ніяк не до "смішних" 4 тисяч.

"Добив" казкові історії про ДПТ в межах Васильківської та Голосіївського проспекту один з депутатів від "Свободи", який заявив, що під забудову висотками планують пустити навіть територію, що належить кіностудії імені Довженка. Але усі ці переконання були марними. За даний ДПТ тут же дисципліновано проголосувало 62 депутати з фракцій "Єдність" та "Солідарність" Кличка.

Проте на цьому Міщенко із містобудівної комісії не зупинився. Так само з голосу він запропонував вкотре розглянути Детальний план території в межах бульвару Дружби народів, вулиць Підвисоцького та Бойчука, а також Залізничногшо шосе. ДПТ включає в себе більше 90 гектарів території. Пропозицію одразу почали критикували депутати від опозиційних фракцій. Виявилося, що сьогодні на Печерську школи та дитячі садки вже й так перевантажені дітьми на 145%, в деяких групах по 50 дітей. А згідно доповіді розробників даного ДПТ, його прийняття збільшить кількість населення ще на 12 тис. осіб. До дискусії навіть запросили представника Органу самоорганізації населення "Видубичі". Він заявив, що проти даного ДПТ виступають майже усі мешканці вулиць Підвисоцького, Бойчука та бульвару Дружби народів, адже нові висотки просто знищать існуючу інфраструктуру. Здавалося, що уся ця інформація "витверезить" депутатів Київради, але більшість Кличка і екс-мера Омельченка проголосували і за цей ДПТ. Для прийняття цього скандального рішення знайшовся 61 голос - це мінімум, адже 60 голосів вже було б замало. Цей факт дуже потішив деяких депутатів від "Солідарності" - вони просто почали сміятися в бік депутатів з інших фракцій, які не підтримали ДПТ на Печерську.

А на десерт був ДПТ в межах вулиць Здолбунівської, Кравчука, Ревуцького. Тут під забудову може піти 22 гектари землі. Головною фішкою у цьому Детальному плані території є те, що майбутні житлові будинки мають зводити біля кладовища. Це дуже обурило депутатів від опозиції. Але їх заспокоїв головний архітектор Києва Олександр Свистунов, заявивши, що від майбутньої висотки до кладовища буде якихось 60-70 метрів. Мовляв, на таке будівництво є усі дозвільні документи. Після такої дискусії депутати від "Солідарності" та "Єдності" не могли не підтримати цей ДПТ. Зрештою за це рішення проголосувало 63 депутати.

Якщо брати до уваги навіть офіційні цифри щодо трьох ДПТ, які прийняла Київрада на засіданні 10 липня, то після втілення їх в життя, Київ стане більшим щонайменше на 20 тисяч осіб, хоча доцільніше, напевне, говорити про 30-35 тисяч. Це - чималеньке місто, яке створить додаткове навантаження на підземну інфраструктуру столиці: каналізаційні труби, водопровідні труби тощо. Втім, про розширення цієї інфраструктури у мерії воліють не згадувати, надаючи перевагу прийняттю ДПТ без жодних сумнівів щодо наслідків.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme