Лікарні повні, статистика – відстала: Коронавірус б'є і битиме нові рекорди в Україні
Весняні карантини і сидіння вдома були марними: Україна таки зустрілася зі своєю першою хвилею захворювання на COVID-19, але не на початку, а наприкінці 2020-го
Хоча пересічні громадяни досить розслаблені, а дехто взагалі досі вважає коронавірус "просто грипом", ситуація в країні набуває дедалі загрозливішого характеру. Навіть високі посадовці, які влітку жваво спустили кошти фонду боротьби зі всесвітньою заразою на дороги та передвиборчі "бантики", заговорили про те, що все погано, а до надання допомоги в таких обсягах Україна де-факто не готова.
Аби краще побачити загальну картину, Depo.ua вирішило зібрати докупи інформацію з коронавірусних фронтів станом на понеділок, 9 листопада. Зазначимо, що базується вона на офіційних звітностях, тож можна припустити по-перше, певну затримку реальних даних – лабораторні центри не встигають опрацьовувати весь масив тестів день в день, тож чимало лишається на наступні, а по-друге, навмисне замовчування чи "відкладання на потім" публікацію показників або ж дооприлюднення їх "заднім числом".
Київ
У Києві останніми днями кількість хворих на коронавірус трохи зменшилась: у понеділок, 9 листопада, кількість хворих за добу сягнула трохи менше 800 людей, хоча наприкінці минулого тижня було зафіксовано більше тисячі хворих за одну добу. Втім, це не має вводити в оману: на вихідних кількість зареєстрованих хворих традиційно падає, а найбільше число нових випадків завжди оприлюднюється в останні робочі дні, четвер та п'ятницю. Тож можна чекати, що поточного тижня показник хворих на китайський коронавірус у столиці перевалить за тисячу, питання лише в тому, чи не досягне він 1,5 тисячі. І це, зауважимо, тільки в обласному центрі – в області цієї доби додалося ще кілька сотень підтверджених хворих.
У столичній мерії кажуть, що вже зайнято понад 70% усіх місць у лікарнях для лікування хворих на коронавірус. проте це – число номінально. Разом з тим, дописи в соцмережах від тих, кому не пощастило заразитися і потрапити у шпиталь, свідчать про те, що медична система столиці вже на межі: не вистачає ліжок з доступом до кисню, просто ліжок, персоналу, кисневі концентратори – на вагу золота. Тим часом до допомоги хворим на COVID-19 залучаються все нові і нові заклади – які ще, зазначимо, треба переобладнати – а мер кличко звертається до Кабміну із закликом допустити простих киян у непідвладні місту відомчі лікарні. При цьому столицю продовжують утримувати у "помаранчевій" карантинній зоні.
Харків
У Харківській області коронавірус поширюється чи не найшвидшими темпами. Протягом вихідних в регіоні фіксувалося більше 1 тисячі нових заражень щодня – це найвищі показники в Україні.
За повідомленнями місцевої влади, коронавірусні лікарні заповнені більше, ніж на 100%. Незважаючи на те, що Харків і низка інших населених пунктів і районів області перебувають у "червоній зоні", розважальним закладам, кафе і ресторанам дозволили працювати до 22:00. Тож сподіватися, що хвиля нових заражень в регіоні піде на спад, не доводиться.
Дніпро
Дивні речі відбуваються у Дніпрі. Якщо до виборів місцеві чиновники давали і заповнюваність ліжок в лікарнях, і іншу корисну інформацію, то зараз нічого, окрім нових випадків, не оприлюднює. Складається враження, що вона "забила" на статистику, причому остання це підтверджує. Тому що за тиждень у Дніпрі зафіксовано 1159 нових випадків, а це на 6% менше, ніж за тиждень до того. Або в регіоні, на відміну від всієї України, навчилися не хворіти, або ж щось недоговорюють.
Загалом на Дніпропетровщині – 17965 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Одужали 7366 мешканців області, померли 520 людей.
Запоріжжя
А от у Запорізькій області ситуація із захворюваністю на COVID-19, на відміну від сусідів-дніпрян, стрімко погіршується. У вихідні в області зафіксували черговий анти рекорд – 690 нових хворих за добу. Стрімко зростає кількість хворих в обласному центрі, Бердянську, Пологівському та Оріхівському районах. Окрім того, зростає кількість померлих внаслідок ускладнень від COVID-19. Лише за два дні вірус вбив 20 жителів області у віці від 43 до 85 років. Загальна кількість смертей серед інфікованих пацієнтів в регіоні становить поки що 148 людей.
Львів
Станом на ранок 9 листопада на Львівщині підтверджено 33754 випадки інфікування коронавірусом, з них 989 — летальні. За попередню добу лабораторні центри провели 880 ПЛР-тестів, 465, тобто більше половини з них — позитивні. Серед них жителів обласного центру — 113.
Зазначимо, що такий високий відсоток позитивних випадків – понад 50% від взятих проб – може свідчити про недостатні обсяги тестування (люди з легким перебігом чи підозрою не йдуть "здаватися" або ж на всіх не вистачає русурсів). І Львівщина – не єдиний регіон з подібним перекосом: у столичному рівень позитивних проб також сягає 50-55%.
Показники добового приросту на Галичині дозволяють впевнено сказати, що в регіоні вже понад 34000 випадків COVID-19, і це тільки тих, які діагностуються – а значить, проходять в достатньо жорсткій формі, аби людина звернулася до лікарів. Реальна ж кількість хворих ще вища.
За весь період карантину до Львівської обласної інфекційної лікарні звернулись 10772 особи, шпиталізовані 2531, на амбулаторному лікуванні — 8241 людина, виписані — 2346 осіб. Зараз у лікарні перебуває 186 хворих, з них в реанімації — 8, а на апаратні ШВЛ — 5 пацієнтів.
Хмельницький
Хмельниччина – один з лідерів в Україні за темпами приросту хворих: показник захворюваності на 100 тисяч населення в області становить 1291; позаяк загалом в Україні – 1038,3. Станом на 9 листопада хворобу діагностували вже у 21 369 випадках.
У жовтні продовжувався ріст захворюваності: рівень збільшився в 2,7 раза, середньодобова – в 2,6 раза. У жовтні зафіксовано 9993 випадки, що становить 62% від усіх захворілих в області з березня до жовтня (16181).
Серед захворілих переважають жінки (59%) та особи віком від 30 до 69 років (73%). Питома вага дітей серед захворілих зменшилась з 6,1% до 3,8%. Медичних працівників в області захворіло 1463 особи – це четверте місце в Україні (перше – Київ, друге – Тернопільська область, третє – Київська область).
Вінниця
Оточена з різних боків "ковід-рекордсменами" – Житомирщиною та Хмельниччиною, Вінниччина також продовжує нарощувати показники захворюваності.
За інформацією Департаменту охорони здоров'я та реабілітації ОДА, у Вінниці хворіють 1778 людей. В опорних лікарнях області, станом на ранок 9 листопада, на стаціонарі із підтвердженим COVID-19 перебуває 555 дорослих та 3 дітей, з підозрою на коронавірус – 786 дорослих та 12 дітей. Захворюваність зростає, і стрімко.
Але є й певні світлі промінці – якщо статистика, звісно ж, не бреше. Наприклад, одужало 68,2% від загальної кількості захворілих вінничан. В Україні цей становить майже 45%, у Вінницькій області – 57,2%. Летальність у Вінниці складає 1,5%, по Україні вона становить 1,8%. За останній тиждень від ускладнень, спричинених коронавірусом, у Вінниці померло 10 пацієнтів. Всі вони старші 62 років і мали супутні захворювання: цукровий діабет, серцево-судинні хвороби. Загалом в області зареєстровано 227 летальних випадків.
Одеса
На ранок дев'ятого листопада в Одеській області зареєстровано 28 665 випадків COVID-19. З них 11 914 осіб – жителі Одеси. За останню добу в регіоні зареєстровано 463 нових випадки захворювання, з них 192 – в одеситів. На лікуванні в міській клінічній інфекційній лікарні перебувають 215 пацієнтів, з них 111 – у стані середньої тяжкості, а 104 – у важкому. Чотири пацієнти отримують кисневу терапію в режимі СІПАП.
Станом на 9 листопада в червоній зоні опинились Ізмаїл та Чорноморськ, Арцизький, Балтський, Березівський, Лиманський, Подільський, Савранський і Саратський райони Одеської області. Всі інші міста і райони області перебувають в помаранчевій зоні. За даними на вечір 8 листопада, в опорних міських медзакладах Одеси були вільні 50 ліжок для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Зараз в одеських лікарнях є 220 ліжок, що мають підключення до кисню. Тим часом департамент охорони здоров'я Одеської міськради розгортає в лікарнях додатково 410 ліжок "ковідного" фонду.
Херсон
Станом на ранок 9 листопада, загальна кількість підтверджених випадків коронавірусу в Херсонській області становила 5558. Вже одужали 2325 хворих, 3114 продовжують лікуватись. Найближчий антирекорд із COVID-19 був встановлений в регіоні 4 листопада, коли за добу виявили 230 нових хворих.
В області вже зареєструвано 119 смертей від ускладнень захворювання. Тільки впродовж минулих вихідних померли п’ятеро людей, наймолодшій жертві – 21 рік.
Закарпаття
Найзахідніша українська область все більше "червоніє": відповідно до оновленого епідемічного зонування, до "червоної" зони на Закарпатті потрапило ще одне місто – Чоп. Крім нього до "найгарячіших" територій в Закарпатській області віднесено міста Ужгород, Берегово, Великоберезнянський, Перечинський та Ужгородський райони. Решта Закарпаття – у "помаранчевій" зоні.
Станом на ранок понеділка, 9 листопада, 16 268 закарпатцям встановлено діагноз COVID-19, із яких 1 530 – медики та 911 – діти. Одужало 7756 пацієнтів, померло – 428.
За попередню добу у 260 пацієнтів підтверджено коронавірус методом ПЛР. З них 16 – медики, 13 – діти. Померло 9 хворих.
Хоча показники, порівняно з иншими українськими областями, не вражають величинами, за інформацією завідувачки відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України" Вікторії Тимчик, заповненість ліжок вже критична: Обласна клінічна інфекційна лікарня заповнена на 100%, Обласна клінічна лікарня Новака – на 98%, Центр легеневих хвороб – на 100%, Ужгородська міська клінічна лікарня – на 100%. Загалом завантаженість ліжок по області складає 69% – щонайменше на папері.
Донбас
На Донеччині з 9 листопада до "червоної зони" увійшли міста Краматорськ, Слов'янськ, Вугледар, Новогродівка і Слов'янський район Донецької області. На Луганщині у "червоній зоні" залишиться тільки Марківський район. На решті адміністративно-територіальних одиницях Луганської і Донецької областей визначено "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
За весь час досліджень в Луганській області цей діагноз лабораторно підтверджений у 4 539 людей. З них одужали – 2 201; лікуються – 2 229 (284 – стаціонарно, 1 945 – амбулаторно). З початку пандемії на Луганщині від цієї хвороби померло 109 осіб.
В Донецькій області загалом виявлено 13544 випадків COVID-19, 187 людей померли, 4915 одужали, 8442 лікуються.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ