UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Листівки проти Євромайдану та справи за дерибан землі: Що відомо про мера Бучі, який отримав орден від Зеленського

Президент Володимир Зеленський нагородив орденом "За заслуги" ексрегіонала Анатолія Федорука, який виступав проти Євромайдану, а нині є мером Бучі

Журналіст стрічки новин
Листівки проти Євромайдану та справи за…
Фото: BIHUS.Info

Мер Бучі, що на Київщині, Анатолій Федорук, який у День Незалежності отримав з рук президента Володимира Зеленського орден "За заслуги" називав євромайданівців терористами і підозрюється у незаконному розподілі землі.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на рух "Чесно".

Зазначимо, що в указі №406/2021, у якому в списку нагороджених є і Андрій Федорук, був підписаний 23 серпня поточного року. В указі йдеться про "значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення обороноздатності, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 30-ї річниці незалежності України" усіх нагороджених.

За інформацією руху, у 2014 році він підтримав Віктора Януковича та виступив проти Майдану, називаючи учасників Революції Гідності терористами. Зокрема він роздавав відповідні листівки.

Допис Чесно

Депутатка Верховної Ради Софія Федина у своєму Telegram-каналі також опублікувала фото агітки Федорука.

Допис Федини

Це не єдиний зашквар політика. Генпрокуратура звинувачує Федорука у незаконному розподілі землі. Суд навіть посадив його під домашній арешт, але згодом політик повернувся до виконання обов’язків мера міста, а судові засідання відтерміновуються.

Хто такий Анатолій Федорук 

Анатолій Федорук очолює Бучу з 1998 року, коли та була селищем. З 2007 року Федорук – незмінний міський голова Бучі. У жовтні 2020-го обраний Бучанським міським головою від партії "Слуга народу".

За свою політичну кар'єру він змінив кілька партій. З 2002 по 2004 роки був членом Партії Регіонів, потім перейшов до нової партії влади, "Нашої України". 2010-го, після перемоги на президентських виборах Віктора Янукович Федорук знову став членом ПР.

У 2002 році Бучанська рада на чолі з Федоруком ухвалила рішення про зміну цільового призначення лісових земель Бучі й передала їх під забудову. Це рішення згодом було оскаржене прокуратурою в судах всіх інстанцій та скасоване. Постановою Верховного Суду України було визначено, що рішення Бучанської ради від 2002 року незаконне, оскільки лісові землі Бучі є власністю Кабінету міністрів України і лише Кабмін міг ними розпоряджатися.

У 2010 році Федорука обрали мером Бучі як кандидата від "Партії регіонів", він найняв своїм заступником Володимира Карплюка, який програв вибори мера Ірпеня. Разом з останнім Федорук фактично заснував ТОВ "Будрегіонінвест", хоча офіційно дана організація була заснована дружинами політиків, і була причетною до будівельних афер.

2013-го міський голова Бучі очолив місцеву партійну структуру Партії Регіонів.

У 2014 році Федорук іде в народні депутати, як самовисуванець. Примітно, що кандидат Федорук на сайті міськради підтримував дочасний розпуск парламенту, хоча сам підтримував дії Партії регіонів і після побиття студентів на Майдані заявив, що з партії виходити не збирається. Вибори він програв Михайлу Гаврилюку, якого висунув "Народний фронт".

2015 року Федорук вчергове виграв вибори мера як самовисуванець. Його передостання на цей момент каденція мало не завершилася тюремним строком. Набрав на виборах більше 61% голосів. На цих виборах підтримував політчину партію Карплюка "Нові обличчя", депутати якої в подальшому допомогли сформувати підконтрольну більшість в раді.

У 2016 році Печкерський суд Києва відсторонив Федорука від виконання обов'язків міського голови на два місяці. У листопаді того ж року Апеляційний суд поновив його на посаді, але прокуратура продовжила займатися його справою – і, за клопотанням ГПУ, у грудні Федорука відправили під домашній арешт.

У червні 2017 року Андрію Федоруку оголосили підозру у незаконній передачі у власність фізичним та юридичним особам 70 гектарів лісу. У серпні слідство щодо Федорука було завершене, йому загрожували, за словами тодішньої прес-секретарки ГПУ Лариси Сарган, шість років ув'язнення. Судові справи тривають кілька років і засідання постійно переносять. 

У січні 2018 року справу Федорука передали до Ірпінського міського суду. Але ще 1 жовтні 2017-го Апеляційний суд Києва зняв арешт із 23 нежитлових приміщень, 5 квартир, 2 земельних ділянок, аптеки й коштів, вилучених у мера Бучі під час досудового розслідування.

А у червні 2021 року Касаційний Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду України відхилив касаційну скаргу Київської обласної прокуратури у кримінальній справі щодо незаконного вилучення земель лісового фонду і зміни їхнього цільового призначення в межах Бучанської селищної ради, у чому звинувачували Федорука.

До цього часу Андрій Федорук устиг вчергове змінити політичне забарвлення, перейшовши до нової партії влади, "Слуги народу". У липні 2020 року Федорука представили як потенційного кандидата в мери Бучі, якого може підтримати політсила. Під час заходу частина присутніх висловила своє невдоволення і звинувачувала Федорука у розкраданні рекреаційних зон. Як кандидат від партії Володимира Зеленського він і переміг на місцевих виборах 2020 року.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme