Телеуроки, розваги просто неба і звичні посиденьки в кафе: Як кияни житимуть під час "коронавірусного карантину"
У столичній мерії розповіли, що відбуватиметься у місті під час закриття шкіл, дитячих садків та театрів з музеями
Depo.Київ зібрав усю наявну інформацію щодо обмежень роботи різноманітних закладів у Києві через профілактику коронавірусу.
Які заклади будуть недоступні для киян
По-перше, призупиняється освітній процес в усіх навчальних закладах столиці. Це стосується дитячих садків, шкіл та вишів усіх форм власності. За словами чиновників, у столичних навчальних закладах зареєстровано близько 750-800 тисяч дітей.
По-друге, обмежується проведення спортивних заходів, а також призупиняється робота театрів, музеїв і кінотеатрів. Також призупиняється робота розважальних центрів. Втім, у мерії уточнюють, що забороняються масові заходи у приміщеннях, а от на відкритому повітрі – поки можна. Мовляв, коронавірус не "живе" довго на відкритому повітрі, а лише у закритих приміщеннях. Також будуть дозволятися заходи, в яких беруть участь до 60 осіб. Проте перед цим їм мають виміряти температуру. Також в таких приміщеннях, де буде до 60 осіб, мають посилити дезінфекційні заходи і проводити наскрізне провітрювання.
Що буде з навчальним процесом у столиці
Загалом навчальний процес буде проводитися дистанційно. Чиновники навіть запевняють, що вже провели переговори з деякими засобами масової інформації, щоб проводити телеуроки для школярів. Особливо це стосується учнів 11-х класів, яким потрібно буде здавати зовнішнє незалежне оцінювання. А от пробні тести ЗНО, які мали відбутися наприкінці березня, скоріш за все проведуть у квітні, коли ситуація нормалізується.
Що робити працюючим батькам
У мерії сподіваються, що роботодавці увійдуть в ситуацію, коли батькам-працівникам немає на кого залишити своїх дітей. Також чиновники звернулись до роботодавців, щоб вони за можливості запровадили гнучкий графік для своїх працівників, в яких є маленькі діти. Проте усе закінчується лише цими проханнями, адже роботодавця ніхто не може змусити відпускати своїх працівників раніше з роботи чи взагалі дозволити їм працювати вдома, якщо це взагалі можливо. Тому тут батьки, яких роботодавець не відпускає працювати вдома, стають заручниками ситуації.
Що буде з громадським транспортом
Метро, трамваї, автобуси та тролейбуси працюватимуть у звичному режимі. У мерії запевняють, що двічі на добу громадський транспорт обробляють дезінфікуючими засобами. Кажуть, що за потреби будуть обробляти ще частіше. Наприклад, у столичному метрополітені Depo.Київ розповіли, що взагалі дезінфікуючі процедури у підземці проводяться кожного року, коли настає період підвищення рівня захворюваності на грип. Два рази на день спеціальним засобом "Тентаміном" обробляються салони вагонів метро, а також підлога, ручки на вхідних дверях та каси на станціях метро. На сайтах з продажу медичних препаратів "Тентамін" продають по 500 гривень за літр. В анотації вказується, що використовують його для дезінфекції санітарно-технічного обладнання, посуду та поверхонь в приміщеннях. Також ним стерилізують вироби медичного призначення і інкубатори. А найголовніше, що "Тентаміном" знезаражують біологічні відділення.
Хто буде слідкувати за тим, щоб розважальні заклади не працювали
Чиновники стверджують, що рішення про закриття кінотеатрів, театрів та музеїв мають виконувати усі, навіть приватні структури. Слідкувати за тим, чи буде виконуватись це рішення, мають поліцейські. Проте у мерії все ж визнають, що проведення тих чи інших заходів у період заборони, залишиться на совісті самих організаторів та відвідувачів.
Що буде з пенсіонерами, які не можуть вийти на вулицю
У мерії запевняють, що дали вказівку Департаменту соціальної політики аби їхні працівники контролювали людей похилого віку та людей з інвалідністю. В разі потреби їм мають приносити додому ліки та продукти харчування.
Чи будуть працювати заклади громадського харчування
Так, заборона роботи не розповсюджується на такі заклади. Але їхні керівники мають слідкувати, щоб на роботу не заступали хворі працівники. Також має регулярно проводитись обробка закладів антисептичними засобами і вологе прибирання приміщень з дезінфікуючими засобами.
Чи будуть в аптеках продавати експрестести для перевірки на коронавірус
Ні, такі тести в аптеки завозити не будуть. Зараз у столичних лікарнях є 2500 таких швидких тестів, але за потреби їх можуть закупити більше. До кінця тижня чиновники обіцяють закупити швидкі тести на коронавірус для аеропортів "Бориспіль" та "Київ". Так звані швидкі тести дають змогу протягом 30 хвилини з’ясувати, є у людини коронавірус чи ні. Вони пов’язані із забором крові, а тому чиновники кажуть, що тест можна проводити лише в лікарні або під наглядом медиків. Мовляв, забір крові – це серйозно, а якщо експрестести почати продавати в аптеках, то люди будуть тестуватися на коронавірус, але паралельно можуть підхопити якусь болячку. Тому такі тести в аптеки не надійдуть. Принаймні поки що.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ